Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

W mieście Mikołaja Kopernika

logoTorunW dniu 21 maja 2015 roku uczniowie z klas I, II i III TB (technik budownictwa) uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Celem naszego wyjazdu było zwiedzenie najnowocześniejszej cegielni firmy Wienerberger produkującej m.in. cegłę klinkierową, pustaki Porotherm i dachówki. Uczniowie zapoznali się z nową technologią murowania. Odwiedzając Toruń podziwialiśmy piękną architekturą tego miasta.

Czytaj całość

Kreisel na pracowni technologii budownictwa

logoW dniu 22 maja 2015 roku klasa II TB (technik budownictwa) wzięła udział w kolejnym szkoleniu prowadzonym przez pracownika firmy Kreisel. Tym razem uczniowie pracowali z dwuwarstwowymi tynkami cementowo-wapiennymi. W przerwie technologicznej odbyła się prezentacja teoretyczna. Młodzież wykazała się dużym zaangażowaniem, które zostało nagrodzone. To już ostatnie szkolenie w tym roku, teraz trzymamy kciuki - powodzenia na egzaminie.

Nauczyciele Zespołu Przedmiotów Budowlanych

Finał Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

logo OWIUBW dniach 16-18 kwietnia 2015 roku odbywał się w Warszawie XXVIII Finał Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, udział w nim wzięło 82 uczniów z 45 techników z terenu całego kraju. Naszą szkołę reprezentował Łukasz Styczyński z IV TB (technik budownictwa). Zakres wiadomości i umiejętności, które obejmuje olimpiada jest bardzo szeroki, pomimo to, rokrocznie wielu stara się uzyskać na niej jak najlepszy wynik. 

Czytaj całość

Tynki gipsowe Goldband

logoW dniach 27 marca i 10 kwietnia 2015 roku młodzież klasy II TB (technik budownictwa) odbyła szkolenie z zakresu tynków gipsowych prowadzonych przez pracownika firmy Knauf. Uczniowie zapoznali się z produktem Goldband tj. suchą zaprawą gipsową do nakładania ręcznego przeznaczoną do tworzenia gładkich powierzchni wewnątrz budynków. Wielkie podziękowania należą się firmie Knauf, która po raz kolejny przekazała nieodpłatnie materiał do ćwiczeń.

Czytaj całość

Kolejny sukces uczniów ZSP

logo OWIUBEliminacje okręgowe XXVIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Bydgoszczy zakończyły się wielkim sukcesem. Nasza szkoła reprezentowana była przez uczniów: Adama Fimiaka, Monikę Kosmalę, Łukasza Styczyńskiego i Weronikę Tomczak z klasy IV TB oraz Dawida Lenartowicza z klasy III TB (technik budownictwa). Łukasz Styczyński zajął I miejsce w okręgu. Nasza szkoła grupowo znów znalazła się na podium, osiągając II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj całość

Przebojowa gładź na pracowni budowlanej

siedziba silosy cedat2Produkty marki Cekol produkowane są przez gdańską firmę Cedat Sp. z o.o. Cekol to bardzo silna i rozpoznawalna marka w całej Polsce, znana zarówno przez osoby profesjonalnie zajmujące się remontami oraz wykańczaniem wnętrz, jak również przez klientów indywidualnych. W dniu 20 marca 2015 roku uczniowie z klasy II TB (technik budownictwa) mieli okazję praktycznie zastosować nowe produkty marki Cekol w ramach zajęć z pracowni technologii budownictwa.

Czytaj całość

Budma 2015

news budma2015W dniu 12 marca 2015 roku uczniowie z klas II, III i IV TB (technik budownictwa) zwiedzali Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma. Po raz pierwszy młodzież miała okazję przyglądać się wystawcom w dniu przewidzianym dla profesjonalistów, a było to możliwe dzięki przychylności Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Poznaniu, która przekazała bezpłatne wejściówki.

Czytaj całość

Eliminacje okręgowe XXVIII OWiUB

logo OWIUBW dniu 7 marca 2015 roku odbyły się w Bydgoszczy eliminacje okręgowe XXVIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Nasza szkoła reprezentowana była przez uczniów: Adama Fimiaka, Monikę Kosmalę, Łukasza Styczyńskiego i Weronikę Tomczak z klasy IV TB oraz Dawida Lenartowicza z klasy III TB (technik budownictwa). Młodzież zmagała się z pytaniami z zakresu "nowej" i "starej" podstawy programowej w dwóch częściach testu otwartego, po 120 minut każda. Teraz czekamy na wyniki i trzymamy kciuki.

Szkolenie Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

WOIIB 260x195W dniu 5 marca 2015 roku odbyło się szkolenie organizowane przez Wielkopolską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa w Poznaniu. Tematyka szkolenia dotyczyła zasad odpowiedzialności osób sprawujących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie oraz współdziałania uczestników procesu inwestycyjnego. W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy II, III i IV TB (technik budownictwa). Ze szkolenia otrzymaliśmy materiały, które wykorzystamy na zajęciach.

Systemy tarasowe z Atlasem

szkolenie grupa atlasW dniu 23 stycznia 2015 roku młodzież z klasy II TB (technik budownictwa) w ramach zajęć z pracowni budownictwa miała okazję zapoznać się z systemami tarasowanymi proponowanymi przez firmę Atlas. Budowa tarasu wymaga od każdego z uczestników procesu budowlanego wysokich kompeten­cji i dbałości o szczegóły. Właściwe wykonanie tego elementu budynku oznaczać będzie trwałość konstrukcji i pozwoli na uniknięcie w przyszłości kłopotliwych remontów, stanowiących zazwyczaj znaczne obciążenie finansowe dla inwestora.

Czytaj całość

Akademia Murowania 2014

akademia murowaniaW dniu 28 listopada 2014 roku uczniowie II TB (technik budownictwa) wzięli udział w kolejnej edycji Akademii Murowania. Akademia jest autorskim, bezpłatnym programem Xelli, skierowanym do uczniów i nauczycieli szkół zasadniczych i techników o profilu budowlanym. Celem Akademii jest poprawa jakości wykonawstwa, promocja nowych technologii u podstaw edukacji, walka ze stereotypami, że nie można mieszać technik budowania.

Czytaj całość

Etap szkolny XXVIII edycji OWiUB

logo OWIUBWe wtorek 25 listopada 2014 roku, w godz. 10.30-13.05, zostanie przeprowadzony w sali 108 szkolny etap XXVIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Wezmą w nim udział uczniowie klas II, III i IV kształcących się w zawodzie technik budownictwa. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia! Zespół Przedmiotów Budowlanych

Szkolenie Stabill&Satyn

satynDnia 17 października 2014 roku odbyło się szkolenie dla uczniów klasy II TB (technik budownictwa) prowadzone przez pracowników firmy Stabill&Satyn. Pod tymi markami produkowana jest chemia budowlana, wylewki samopoziomujące, szpachle cementowe, kleje cementowe do glazury, kleje do styropianu, kleje do zatapiania siatki, tynki mineralne itp. Młodzież została zapoznana z techniką ręczną i natryskową nakładania gładzi gipsowych oraz cienkowarstwowych tynków akrylowych.

 

Nowy budynek Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie

gniezno1Dnia 3 października 2014 roku klasa II TB (technik budownictwa) odwiedziła budowę, tym razem nowego budynku Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie. Młodzież miała okazję zapoznania się z dokumentacją projektową obiektu i zastosowanymi rozwiązaniami materiałowymi. Prace budowlane są na etapie robót fundamentowych, a na części obiektu dobiegają końca prace ziemne. Na terenie budowy trwają prace archeologiczne i są pierwsze znaleziska. Mamy nadzieje na kolejne wizyty, w miarę postępu budowy.

Czytaj całość

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap