Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Finał Potyczek Informatycznych

logo konkurs potyczki informatyczneDnia 26 marca 2015 roku odbył się w naszej szkole finał 2 edycji konkursu "Potyczki Informatyczne". Konkurs odbywał się dwuetapowo - w etapie szkolnym 10 marca 2015 roku brało udział 50 uczniów z gminy Września, Miłosław, Pyzdry, Nekla, Kołaczkowo. Etap ten polegał na rozwiązaniu testu on-line na platformie edukacyjnej Moodle i obejmował 30 niełatwych pytań, których autorami byli nauczyciele przedmiotów informatycznych. Test ten trwał 45 minut i dzięki niemu, wybranych zostało najlepszych dziesięciu gimnazjalistów.

Laureaci I etapu to uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni, Zespołu Szkół nr 1 we Wrześni, Zespołu Szkół w Nekli i Zespołu Szkół w Marzeninie. W drugim etapie zmierzyli się z pięcioma zadaniami praktycznymi dotyczącymi: oprogramowania biurowego, systemów operacyjnych, urządzeń techniki komputerowej, algorytmów i stron internetowych.

Los uśmiechnął się do trzech finalistów:

  • Filipa Ulanowskiego (I miejsce) z Gimnazjum nr 2 we Wrześni,
  • Konrada Koralewskiego (II miejsce) Gimnazjum nr 2 we Wrześni,
  • Jakuba Pery (III miejsce) Zespół Szkół nr 1 we Wrześni.

Wszyscy uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody rzeczowe, a laureaci dodatkowo dyplomy.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie konkursu naszym sponsorom. W tym roku mogliśmy liczyć na wsparcie Starosty Wrzesińskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Września, Burmistrza Miasta i Gminy Nekla, Wójta Gminy Kołaczkowo, Rady Rodziców przy Zespole Szkół Politechnicznych oraz firm z nami współpracujących: Dimnet Komputery ul. Harcerska 4, PHU Komputery Grzegorz Krukowski, Wydawnictwo Helion.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom 2 edycji konkursu "Potyczki Informatyczne". Podziękowania należą się także nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu w poszczególnych szkołach. To dzięki ich zaangażowaniu konkurs odbył się bezproblemowo.

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów gimnazjów do trzeciej edycji konkursu, już za rok.

GALERIA

Organizatorzy:
zespół nauczycieli przedmiotów informatycznych

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap