Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

pielgrzymka maturzystowDnia 30 marca 2015 roku maturzyści klas czwartych udali się na pielgrzymkę do Częstochowy. Podczas wyjazdu wszyscy uczniowie czynnie uczestniczyli we Mszy Świętej na Jasnej Górze oraz drodze krzyżowej, które były modlitwą oraz ofiarą za pomyślne zdanie egzaminów maturalnych. Po tych nabożeństwach część uczniów udała się do Wrześni, a pozostała grupa do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie w Domu Pielgrzyma znajdował się punkt noclegowy.

Rano, po zwiedzaniu i modlitwie w Klasztorze i Bazylice Matki Bożej Anielskiej przejechaliśmy do obozu Auschwitz I. Podczas zwiedzania przewodnik przybliżył uczniom ZSP ważną i znaczącą dla narodu historię tego miejsca. Następnie w obozie Auschwitz-Birkenau II kontynuowaliśmy zwiedzanie, które niestety nie przebiegło pomyślnie z powodu złych warunków pogodowych. Po tym udaliśmy się do autobusu, aby powrócić do swoich domów po pielgrzymce, która miejmy nadzieję zaowocuje dobrymi wynikami egzaminów maturalnych.

Paula Drażniuk

GALERIA

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”


edziennik


Zdalne lekcje


Office365


Projekt: Nauka - to lubię!


Projekt: Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego – stawiamy na kształcenie fachowców!


Code for Green


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo mLegitymacja


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap