Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Nowe oferty pracy

praca pixabay cc0Przypominamy, że w zakładce "Dla absolwenta" można znaleźć m.in. oferty pracy przesłane do szkoły z firm działających we Wrześni oraz w innych miejscowościach województwa wielkopolskiego. W ostatnim czasie swoje propozycje złożyły następujące firmy: iComfort (elektroinstalator), Inalfa Roof Systems Polska (operator linii produkcyjnej) oraz Straż Serwis (pracownik księgowości). Kliknij, aby przejść do ofert...

Wizyta gości z Niemiec

wizyta gosci z niemiecW dnia 9-14 maja 2016 roku gościliśmy w naszej szkole kolejną grupę uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły w Wolfenbüttel w Niemczech. Młodzieżą opiekowali się pani Martina Saβe i pan Lars Gemke, którzy od roku 2002 przyjeżdżają do Wrześni w ramach wymiany młodzieży. Projekt od lat wspiera Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. Pierwszego dnia goście z Niemiec spotkali się w ZSP z dyrekcją szkoły, a po oficjalnym powitaniu uczestniczyli we wspólnych zajęciach z polskimi rówieśnikami.

Czytaj całość

Szkolny zestaw podręczników 2015/2016

kiermasz podrecznikowMimo trwających wakacji, w serwisie zamieszczony został szkolny zestaw podręczników do przedmiotów ogólnokształcących dla klas I, II, III i IV oraz do przedmiotów zawodowych, który będzie obowiązywał w Zespole Szkół Politechnicznych w roku szkolnym 2015/2016. Szczególnej uwadze polecamy go uczniom, którzy we wrześniu rozpoczną naukę w klasach pierwszych.

Czytaj całość

Kolejne oferty pracy

praca pixabay cc0Tegorocznym absolwentom Zespołu Szkół Politechnicznych przypominamy, że w zakładce "Dla absolwenta" można znaleźć m.in. oferty pracy przesłane do szkoły z firm działających we Wrześni oraz w innych miejscowościach województwa wielkopolskiego. W ostatnim czasie swoje propozycje złożyły następujące podmioty: Pomet, Hays oraz agencja zatrudnienia Chili Traders Recruitment Agency. Kliknij, aby przejść do ofert...

Odszedł nasz Kolega Bogdan Szczepaniak

bogdan szczepaniakRadosny czas wakacji został zmącony smutną wiadomością o śmierci emerytowanego nauczyciela i zastępcy kierownika warsztatów szkolnych – pana Bogdana Szczepaniaka.
Jeszcze wczoraj na ulicy wymienialiśmy z Nim ukłony, jeszcze niedawno uczestniczył w pełnych optymizmu spotkaniach emerytów, których był niestrudzonym animatorem. Najstarsze pokolenie nauczycieli naszej szkoły takim Go właśnie pamięta: pogodnego i spełnionego człowieka, życzliwego innym ludziom, nieustannie promieniującego uśmiechem. Był także bardzo szczęśliwy, że jego wnuk ukończył szkołę, w której wcześniej pracował dziadek... Dobroć człowieka często objawia się jego miłością do śpiewu. Z tego również był znany ś.p. Bogdan Szczepaniak. Przez wiele lat można Go było zobaczyć na scenie jako chórzystę wrzesińskiej "Cameraty".
Żegnamy naszego Kolegę, mając w pamięci Jego pogodę ducha i radość czynienia dobrej aury wokół wszystkich, którzy z Nim przebywali.

Niech spoczywa w spokoju.

Kiermasz szkolnych podręczników

kiermasz podrecznikowPomimo trwających wakacji samorząd szkolny informuje, że w dniach 7-11 września 2015 roku odbędzie się kiermasz podręczników szkolnych. Książki będzie można kupić w sali nr 111 (nowy budynek). W serwisie zamieszczony został szkolny zestaw podręczników do przedmiotów ogólnokształcących dla klas I (kliknij!).

Zbiórka podręczników odbędzie się w dniach 2-4 września 2015 roku (biblioteka szkolna). Każda książka musi być podpisana (imię, nazwisko, obecna klasa, cena). Od każdej książki samorząd szkolny pobiera opłatę w wysokości 1 zł.

Wakacje 2015

wakacje pixabay cc0Zakończyły się zajęcia lekcyjne w roku szkolnym 2014/2015 i rozpoczynają upragnione przez wszystkich wakacje. Gratulując promocji do następnej klasy, życzę uczniom Zespołu Szkół Politechnicznych udanego odpoczynku po 10 miesiącach nauki, wspaniałej pogody oraz radości z beztroskich dni.

Bogdan Nowak
dyrektor szkoły

Wirtualny Festiwal 2.0

szkola z klasa miniaturkaW kończącym się roku szkolnym Zespół Szkół Politechnicznych już po raz czwarty uczestniczył w programie "Szkoła z klasą 2.0". W poprzednich edycjach, na zakończenie rocznej pracy z wdrażania technologii informacyjno-komunikacyjnej organizowaliśmy Festiwal 2.0, na którym pokazywaliśmy nasz dorobek. W tym roku, z uwagi na dziesiątki egzaminów zawodowych, które przez cały czerwiec odbywają się w naszej szkole, zmuszeni jesteśmy do przyjęcia formy wirtualnej. W imieniu uczniów i nauczycieli realizujących ciekawe projekty, zapraszamy na internetową platformę (kliknij!), gdzie prezentujemy nasze osiągnięcia...

Supermatematycy w fabryce Flex Films Europa

flex logoLaureaci Wielkopolskiego Konkursu Supermatematyk odwiedzili Wrześnię, Zespół Szkół Politechnicznych oraz fabrykę Flex Films Europa. Dzięki uprzejmości pana Stanisława Wszelakiego młodzież i nauczyciele mogli zobaczyć jak przebiega produkcja folii spożywczych.

Czytaj całość

Podsumowanie wielkopolskiego konkursu Supermatematyk

logo super23 czerwca 2015 roku odbyła się w Zespole Szkół Politechnicznych uroczystość, na której wręczono 38 laureatom konkursu Supermatematyk puchary, dyplomy, nagrody książkowe oraz upominki ufundowane przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Powiat Wrzesiński oraz Urząd Miasta i Gminy Września. Konkurs odbywa się w sześciu kategoriach: licea ogólnokształcące klasy pierwsze, licea ogólnokształcące klasy drugie, technika klasy pierwsze, technika klasy drugie i trzecie, zasadnicze szkoły zawodowe klasy pierwsze i zasadnicze szkoły zawodowe klasy drugie i trzecie.

Czytaj całość

"Stań po zielonej stronie mocy!" - podsumowanie III edycji

stan po zielonej stronie mocyDobiegła końca trzecia już edycja akcji ekologicznej "Stań po zielonej stronie mocy!". Najbardziej aktywna w tym roku szkolnym była klasa IV BTI (technik informatyk), która zgromadziła 2814 punktów. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim klasom, które wykazały chęć udziału w akcji i z zaangażowaniem zbierały punkty dla naszej szkoły. Opiekunem akcji w tym roku szkolnym była pani Marta Nowak.

Wycieczka uczniów klas pierwszych ZSP

logo wycieczkaW dniach od 16 do 19 czerwca 2015 roku młodzież klas I TI (technik informatyk), I TE (technik elektronik), I TUA (technik urządzeń energii odnawialnej i technik architektury krajobrazu), I TM (technik mechanik), I TB (technik budownictwa), I TEK (technik ekonomista) uczestniczyła w wycieczce szkolnej, której głównym celem była integracja uczniów i zwiedzanie urokliwych miejsc Gór Sowich, Gór Stołowych oraz pięknej Pragi.

Czytaj całość

Wycieczka do Giecza

logo Giecz15 czerwca 2015 roku grupa uczniów naszej szkoły odwiedziła Rezerwat Archeologiczny w Gieczu. Byli to uczniowie i uczennice klasy I TEK (technik ekonomista): Magdalena Dudziak, Amanda Łuczak, Lidia Bednarek, Wiktoria Walkowska, II TE (technik elektronik): Paweł Kraska, II TUA (technik urządzeń energii odnawialnej i technik architektury krajobrazu): Marcin Maszyna, Wojtek Kominkiewicz pod opieką pani Marleny Czyż.

Czytaj całość

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap