Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

"Rozumiem świat, bo znam języki obce''

piknik naukowyHasłem "Rozumiem świat, bo znam języki obce" nauczyciele i uczniowie zachęcali rodzinnie spędzających niedzielę przechodniów do odwiedzenia stoiska językowego przygotowanego z okazji I Powiatowego Pikniku Naukowego w ramach projektu „Konstruowanie zasad spójności nauczania przedmiotów ogólnokształcących na poziomie gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej".

Czytaj całość

Rewizyta w Niemczech

niemcyOd 2 do 7 czerwca 2014 roku grupa uczniów z klasy I TEK (technik ekonomista) oraz I ATI (technik informatyk) przebywała z rewizytą w Niemczech. Wyjazd został zorganizowany w ramach wymiany młodzieży z naszą partnerską szkołą Carl-Gotthard-Langhans-Schule w Wolfenbüttel. Projekt od lat wspiera Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. Uczniowie zwiedzili Wolfenbüttel, Braunschweig, Autostadt w Wolfsburgu i Heide-Park w Soltau.

Czytaj całość

Wizyta gości z Niemiec

wizyta gosci z niemiecOd 19 do 24 maja 2014 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły w Wolfenbüttel w Niemczech. Szesnastoosobowa grupa wraz z opiekunami panią Martiną Saβe i panem Larsem Gemke odwiedziła Wrześnię w ramach wymiany młodzieży, projektu współfinansowanego przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. W programie wizyty znalazły się m.in. wspólne zajęcia z geografii w języku niemieckim, zwiedzanie Wrześni przygotowane przez polskich uczniów.

Czytaj całość

English is fun!

english is funZakończył się Powiatowy Grant Edukacyjny Supermaturzysta z języka angielskiego, który był realizowany w okresie od lutego do kwietnia 2014 roku. W zajęciach pozalekcyjnych udział wzięło 10 uczniów klas I. Głównym założeniem było rozwijanie umiejętności uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem i praca z przykładowymi tekstami maturalnymi na poziomie podstawowym z lat 2007-2013.

Czytaj całość

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap