Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

"Rozumiem świat, bo znam języki obce''

piknik naukowyHasłem "Rozumiem świat, bo znam języki obce" nauczyciele i uczniowie zachęcali rodzinnie spędzających niedzielę przechodniów do odwiedzenia stoiska językowego przygotowanego z okazji I Powiatowego Pikniku Naukowego w ramach projektu „Konstruowanie zasad spójności nauczania przedmiotów ogólnokształcących na poziomie gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej".

Czytaj całość

Rewizyta w Niemczech

niemcyOd 2 do 7 czerwca 2014 roku grupa uczniów z klasy I TEK (technik ekonomista) oraz I ATI (technik informatyk) przebywała z rewizytą w Niemczech. Wyjazd został zorganizowany w ramach wymiany młodzieży z naszą partnerską szkołą Carl-Gotthard-Langhans-Schule w Wolfenbüttel. Projekt od lat wspiera Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. Uczniowie zwiedzili Wolfenbüttel, Braunschweig, Autostadt w Wolfsburgu i Heide-Park w Soltau.

Czytaj całość

Wizyta gości z Niemiec

wizyta gosci z niemiecOd 19 do 24 maja 2014 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły w Wolfenbüttel w Niemczech. Szesnastoosobowa grupa wraz z opiekunami panią Martiną Saβe i panem Larsem Gemke odwiedziła Wrześnię w ramach wymiany młodzieży, projektu współfinansowanego przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. W programie wizyty znalazły się m.in. wspólne zajęcia z geografii w języku niemieckim, zwiedzanie Wrześni przygotowane przez polskich uczniów.

Czytaj całość

English is fun!

english is funZakończył się Powiatowy Grant Edukacyjny Supermaturzysta z języka angielskiego, który był realizowany w okresie od lutego do kwietnia 2014 roku. W zajęciach pozalekcyjnych udział wzięło 10 uczniów klas I. Głównym założeniem było rozwijanie umiejętności uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem i praca z przykładowymi tekstami maturalnymi na poziomie podstawowym z lat 2007-2013.

Czytaj całość

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap