Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Stan wojenny. Pamiętamy!

stan wojennyW związku ze zbliżającą się rocznicą wprowadzenia stanu wojennego biblioteka szkolna zaprasza na wystawę poświęconą temu wydarzeniu. Ekspozycja znajduje się przy sali 108, na parterze nowego budynku. 13 grudnia 1981 roku oraz cały okres obowiązywania stanu wojennego miały duży wpływ na późniejsze losy Polski i obywateli. Przez długi czas prawda o tych wydarzeniach była fałszowana; można było mówić o nich dopiero po 1989 roku.

Czytaj całość

Supermaturzysta z języka polskiego

logo supermaturzystaW czwartek, 26 kwietnia 2014 roku, w Zespole Szkół Politechnicznych odbyło się podsumowanie Supermaturzysty z języka polskiego. Jest to projekt Powiatu Wrzesińskiego, który jest realizowany w szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Nauczyciele w macierzystych szkołach doskonalą umiejętność czytania ze zrozumieniem. Projekt ma na celu pomóc uczniom w przygotowaniu do tej części egzaminu maturalnego z języka polskiego.

Czytaj całość

III Konkurs Recytatorski "Ocalić od zapomnienia"

galczynski19 marca 2014 roku odbędzie się konkurs "Poezja Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego", który jest adresowany do uczniów wszystkich klas. Uczestnicy przygotowują jeden dowolny utwór. Wszyscy zainteresowani udziałem w konkursie proszeni są o zgłoszenie się do nauczycieli polonistów. Zapraszamy!

 

 

Wyniki szkolnego etapu konkursu ortograficznego

konkurs ortograficznyPrezentujemy wyniki szkolnego etapu konkursu ortograficznego. Nagrodzeni zostali Daniel Sobczak - kl. II ATI (technik informatyk), Szymon Domżalski - kl. II TE (technik elektronik) i Adam Torous - kl. II TE (technik elektronik).

Laureatom gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w IX Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się 3 grudnia 2013 roku w naszej szkole.

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap