Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Architekci krajobrazu działają

architekci dzialajaWraz z nastaniem wiosny ruszyły prace ogrodnicze, także na terenie naszej placówki. Formujemy żywopłoty, usuwamy pozostałości jesiennych liści, grabimy i co najważniejsze wysiewamy kwiaty. Najmłodsza klasa kształcąca się w kierunku technik architektury krajobrazu mogła pierwszy raz w swej karierze uczestniczyć w czynnościach związanych z pielęgnacją zieleni, a efekty ich działań będziemy podziwiać gdy w donicach zakwitną piękne kwiaty. Uczniowie składają podziękowania panu Jackowi Plucie za pomoc przy organizacji pracy.

Czytaj całość

Zaświadczenia ukończenia kursu florystycznego wręczone

kurs florystyczny zakonczenieZakończyły się zajęcia podstawowego kursu bukieciarskiego, którego uwieńczeniem było wręczenie uczestnikom zaświadczeń. Oprócz miłej atmosfery panującej na zajęciach nasi kursanci śmiało będą mogli już nie jako początkujący, ale z doświadczeniem startować do pracy w kwiaciarni.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Czytaj całość

Oznaczenia roślin

oznaczanie roslinRośliny wokół naszej szkoły już teraz nie pozostają bezimienne. Klasa II TUA (technik architektury krajobrazu) połączyła przyjemne z pożytecznym - na jednych zajęciach terenowych dokonała spisu roślin na terenie ZSP, a na kolejnych przyczepiła roślinom kartki z nazwą. W ten sposób mieliśmy powtórkę z rozpoznawania poznanych wcześniej gatunków.

Czytaj całość

System nawadniania

adviserW środę 19 marca 2014 roku mgr inż. Ryszard Łukowicz, właściciel firmy projektującej i montującej systemy automatycznego nawadniania z Poznania, wygłosiły dla uczniów klas kształcących w zawodzie technik architektury krajobrazu wykład "Systemy nawadniania w terenach zieleni". Podczas dwugodzinnej prezentacji poznaliśmy najważniejsze zagadnienia o tychże systemach, sposobach montażu i zastosowania.

Czytaj całość

Nawadnianie ogrodów i terenów zieleni

nawadnianieW środę 19 marca 2014 roku, dzięki uprzejmości firmy Adviser, uczniowie ZSP będą mieli okazję zapoznać techniki projektowania i instalacji specjalistycznych systemów nawadniania. Tematem przewodnim będzie nawadniania ogrodów i terenów zieleni. Ponadto uczniowie poznają niezbędne elementy do montażu tychże systemów, takie jak zraszacze, mikrozraszacze, elektrozawory i inne.

Szklarnia - nowy obiekt na terenie ZSP

szklarniaNa terenie Zespołu Szkół Politechnicznych powstał nowy obiekt - szklarnia, w której planujemy przygotować rozsadę głównie kwiatów, ale również innych ciekawych roślin. Prace z tym związane będą wykonywać uczniowie kształcący się w kierunku technik architektury krajobrazu. Mamy ogromną nadzieję, że wyhodowane przez nas rośliny ubarwią otoczenie i w ten sposób umilą czas spędzany na terenie szkoły. Wkrótce będzie można oglądać pierwsze uprawy.

Kurs florystyczny

florystykaOd tego roku uczniowie naszej szkoły klasy maturalnej o specjalności technik architektury krajobrazu, w ramach dodatkowych zajęć mogą uczęszczać na kurs florystyczny. Dzięki przeprowadzonym zajęciom teoretycznym i w większej mierze praktycznym, polegającym na poznawaniu różnych technik układania bukietów, tworzeniu okolicznościowych kompozycji kwiatowych, doborze materiału roślinnego po względem barwy i formy zdobywają nowe umiejętności oraz rozszerzają swoje zainteresowania. Wszystkie kompozycje kursanci wykonują z "żywego materiału".

Czytaj całość

Gardenia 2014

kurs florystycznyOd 27 lutego do 1 marca 2014 roku w Poznaniu można było zwiedzać Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu "Gardenia". Jest to jedno z największych wydarzeń tego typu w Polsce i w naszej części Europy. Uczniowie I, II i III klasy kształcący się w kierunku technik architektury krajobrazu w miniony czwartek mieli okazję uczestniczyć właśnie w tych targach. Zakres tematyczny obejmował innowacyjne koncepcje założeń ogrodowych, podziwiać można było najróżniejsze formy strzyżonych roślin, nowe rozwiązania dla roślin balkonowych, zapoznać się z wszelkimi aspektami z branży.

Czytaj całość

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”


PM 1
PM 2.5
PM 10
25
38
44
2019-10-22 13:59:02

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap