Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Scenariusz lekcji - rozmowa kwalifikacyjna

logo publikacjaRozmowa kwalifikacyjna (rozmowa wstępna, ang. interview) jest pierwszym osobistym kontaktem pomiędzy pracodawcą a potencjalnym pracownikiem. Zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną to połowa sukcesu. Oznacza to, że pracodawcy zleży na zatrudnieniu kandydata, którego zaprosił, musi jednak zweryfikować jego kwalifikacje i kompetencje zawodowe oraz sprawdzić, czy ma on wystarczająco dużą motywację do pracy.

Scenariusz do pobrania kliknij tutaj!

 

Kandydat do pracy powinien dążyć do tego, aby wykorzystać rozmowę do jak najlepszego zaprezentowania siebie jako przyszłego pracownika.

Przed wyznaczeniem terminu rozmowy kwalifikacyjnej pracodawca analizuje dokumenty złożone przez starających się o pracę. Kandydat do pracy powinien dobrze przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Podczas przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej należy jeszcze raz przeczytać wysłane do pracodawcy dokumenty aplikacyjne i spróbować odpowiedzieć na pytania, które na ich podstawie mogą zostać postawione.

Ważnym elementem przygotowań jest też wybór odpowiedniego ubioru. Nie można określić jednego uniwersalnego stroju, który będzie odpowiedni na każdą rozmowę kwalifikacyjną - inaczej ubierze się osoba starająca się o pracę kasjera w banku, a inaczej w przypadku ubiegania się o stanowisko sprzedawcy w sklepie z motocyklami.

Rozmowa wstępna powinna rozpocząć się punktualnie, a podczas rozmowy u kandydata może być obserwowany na każdy szczegół: postawa, ubiór, sposób podawania ręki przy powitaniu, brzmienie głosu, gestykulacja, mimika.

Podczas interview kandydat może się spodziewać bardzo różnych pytań z wielu dziedzin życia, w tym o wady i zalety, sposób spędzania wolnego czasu.

Pracodawca może poprosić kandydata o wykonanie jakiegoś zadania np. odegranie scenki, w której trzeba namówić klienta do zakupu produktu czy rozwiązać sytuację konfliktową.

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap