Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Pozdrowienia z Northeim 2014

northeim 2014Witamy :) Już dwa tygodnie minęły od naszego przyjazdu do Northeim. Każdy znas poznał swoje miejsce praktyk oraz ludzi, z którymi pracuje. Zostaliśmy przydzieleni do różnych instytucji. Monika Dankowska i Rafał Prusak odbywają swoje praktyki w Starostwie Powiatowym Landkreis Northeim. Swoją pracę mają podzieloną na cztery etapy - każdy tydzień w innym dziale. Uczestniczą w wyjazdach oraz kontrolach. Patrycja Kubiak i Daria Malewicz zostały przydzielone do Gutenberg Realschule. Jest to szkoła średnia, w której można zdobyć określony zawód. Do ich obowiązków należą m. in. prace w bibliotece, tworzenie prezentacji oraz uczestniczenie w odbywających się tam lekcjach.

Marta Jackowska i Paulina Kosmala pracują w BBS II. Szkoła ta zajmuje się kształceniem zawodowym. Ich zadaniami są m.in. pomoc nauczycielom oraz praca w programach komputerowych. Marcin Dobiecki pracuje w Gymnasium Corvinanium. Zajmuje się głównie pracą biurową, tworzeniem bazy danych oraz kopiowaniem i sortowaniem dokumentów.

Każdy z nas zadowolony jest ze swoich praktyk. Oprócz obowiązków mamy również czas na chwilę przyjemności. Mieliśmy możliwość zwiedzić takie miasta jak Göttingen, Hannover oraz Wolfsburg. Byliśmy także w pobliskiej kręgielni oraz kinie. Przed nami jeszcze kolejne dwa tygodnie.

Serdecznie pozdrawiamy wszystkich kolegów i koleżanki, a w szczególności klasę III TEK wraz z wychowawczynią.

Daria, Marta, Monika, Paulina, Patrycja, Marcin i Rafał

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap