Uczennice ZSP najlepsze z wiedzy o podatkach

konkurs wiedzy o podatkach miniaturkaDnia 13 marca 2014 roku w auli Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu odbyła się IV edycja Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach, organizowana przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych. Tematem przewodnim w tym roku był podatek dochodowy od osób fizycznych. 

Cele konkursu było rozwijanie wśród uczniów zainteresowań problematyką zagadnień podatkowych, popularyzacja zawodu doradcy podatkowego, upowszechnianie wśród młodzieży zasad korzystania z prawa podatkowego, upowszechnianie wśród młodzieży wiedzy o zagrożeniach karnych wynikających z wykonywania czynności doradztwa podatkowego przez osoby nieuprawnione

Uczennice kl. II TEK (technik ekonomista) znalazły się w gronie stu najlepszych w Wielkopolsce. Po etapie pisemnym do części ustnej zakwalifikowały się: Paulina Machińska, Natalia Dąbek, Edyta Jaskuła i Anna Szczudlak. W końcowej klasyfikacji pierwsze miejsce zajęła Paulina Machińska, która w nagrodę otrzymała notebook, natomiast II miejsc zajęła Natalia Dąbek zdobywając konsolę PS3.

11 kwietnia 2014 roku uczennice pojadą na eliminacje centralne konkursu do Katowic.