Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wyjazd na praktyki do Northeim

praktyki zagraniczne wyjazdW niedzielę 2 marca 2014 roku grupa 5 uczennic (Marta Jackowska, Paulina Kosmala, Monika Dankowska, Patrycja Kubiak, Daria Malewicz) i 2 uczniów (Rafał Prusak, Marcin Dobiecki) z klasy III TEK (technik ekonomista) wyjechała do Niemiec na praktyki zawodowe. Będą tam przebywać do 28 marca i pracować w niemieckich firmach i instytucjach w ramach swoich 4-tygodniowych praktyk zawodowych. Zostali wybrani w nagrodę za swoje bardzo dobre wyniki w nauce.

Zamieszkają w malowniczym miasteczku Northeim w Dolnej Saksonii, położonym niedaleko Hannoweru i Braunschwiegu. Uczniowie za wszystko mają zapłacone i nie ponoszą żadnych kosztów związanych z tym wyjazdem. Jest on finansowany przez Fundację Rozwoju Edukacji z Warszawy w ramach funduszów z Unii Europejskiej. Wraz z nimi pojechała pani Katarzyna Stachowiak, która będzie sprawowała opiekę przez pierwsze dwa tygodnie. Ponadto w tym samym czasie i miejscu będą przebywać wraz z nimi uczniowie z zaprzyjaźnionej szkoły z Nowego Tomyśla, którzy uczestniczą w tym samym projekcie. Wszyscy wyjeżdżali pełni obaw i ciekawości, jak tam będzie. Ale o tym dowiemy się od nich samych, gdyż obiecali przed wyjazdem, że napiszą o swoich wrażeniach i doświadczeniach. Czekamy więc na informacje i zdjęcia...

Koordynatorem projektu w Zespole Szkół Politechnicznych jest pan dyrektor Marek Chęciński.

Wyszukiwarka

zlota-tarcza-technika-2015

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1
w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni zostało sklasyfikowane wśród najlepszych techników
w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2017"


edziennik


logo NPRCbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap