Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wyjazd na praktyki do Northeim

praktyki zagraniczne wyjazdW niedzielę 2 marca 2014 roku grupa 5 uczennic (Marta Jackowska, Paulina Kosmala, Monika Dankowska, Patrycja Kubiak, Daria Malewicz) i 2 uczniów (Rafał Prusak, Marcin Dobiecki) z klasy III TEK (technik ekonomista) wyjechała do Niemiec na praktyki zawodowe. Będą tam przebywać do 28 marca i pracować w niemieckich firmach i instytucjach w ramach swoich 4-tygodniowych praktyk zawodowych. Zostali wybrani w nagrodę za swoje bardzo dobre wyniki w nauce.

Zamieszkają w malowniczym miasteczku Northeim w Dolnej Saksonii, położonym niedaleko Hannoweru i Braunschwiegu. Uczniowie za wszystko mają zapłacone i nie ponoszą żadnych kosztów związanych z tym wyjazdem. Jest on finansowany przez Fundację Rozwoju Edukacji z Warszawy w ramach funduszów z Unii Europejskiej. Wraz z nimi pojechała pani Katarzyna Stachowiak, która będzie sprawowała opiekę przez pierwsze dwa tygodnie. Ponadto w tym samym czasie i miejscu będą przebywać wraz z nimi uczniowie z zaprzyjaźnionej szkoły z Nowego Tomyśla, którzy uczestniczą w tym samym projekcie. Wszyscy wyjeżdżali pełni obaw i ciekawości, jak tam będzie. Ale o tym dowiemy się od nich samych, gdyż obiecali przed wyjazdem, że napiszą o swoich wrażeniach i doświadczeniach. Czekamy więc na informacje i zdjęcia...

Koordynatorem projektu w Zespole Szkół Politechnicznych jest pan dyrektor Marek Chęciński.

Wyszukiwarka

srebrna tarcza technika 2018

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest wśród 150 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł
„Srebrnej Szkoły 2018”

 

edziennik


logo NPRC


logo kartaSzkolnabip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap