Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

X Olimpiada Przedsiębiorczości

olimpiada przedsiebiorczosciDnia 4 grudnia 2014 roku odbyły się szkolne eliminacje X Olimpiady Przedsiębiorczości, której hasło brzmi: „Zarządzanie zmianą”. W etapie szkolnym wzięło udział 20 uczniów klas II, III i IV TEK (technik ekonomista). Etap szkolny to test składający się z 50 pytań o różnej skali trudności, w którym zła odpowiedź kończy się punktami ujemnymi. Maksymalna liczba punktów do uzyskania wynosi 75.

Czytaj całość

Gra Fair Play Bank

logo CAM01186Uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych brali udział w Internetowej Grze Bankowej Fair Play Bank 2 Nowa Generacja. Od 6 października do 17 listopada 2014 roku logowali się na swoje konta - aż cztery razy dziennie. Rozgrywka polegała na kierowaniu wirtualnym bankiem spółdzielczym oraz zbudowaniu najsilniejszego i najzasobniejszego MEGABanku.

Czytaj całość

Olimpiada Wiedzy o Bankach

logo owb1Dnia 17 listopada 2014 roku o godz. 10:00 odbyły się szkolne eliminacje III edycji Olimpiady Wiedzy o Bankach. Tegoroczny temat przewodni: "Kredyty, papiery dłużne i akcje jako formy pozyskania kapitału". W etapie szkolnym udział wzięło 20 uczniów z klas I, II i III TEK (technik ekonomista).

Czytaj całość

Konferencja "Innowacyjne metody nauczania ekonomii w szkołach"

Dnia 11 kwikon innowacyjne metody nauczaniaetnia 2014 roku w Centrum Konferencyjnym "Polna" przy ulicy Polnej 7a w Warszawie odbyła się konferencja dotycząca innowacyjnych metod nauczania ekonomii w szkołach. Prowadzący - metodycy, autorzy scenariuszy lekcji, bankowcy, prelegenci z Narodowego Banku Polskiego - przedstawili jak prowadzić w atrakcyjny i przyjazny dla uczniów sposób lekcje przedsiębiorczości.

Czytaj całość

Finał IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach

W dniach 1konkurs wiedzy o podatkach miniaturka0-11 kwietnia 2014 roku uczennice Natalia Dąbek i Paulina Machińska z klasy II TEK (technik ekonomista) reprezentowały okręg wielkopolski na IV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Podatkach, który odbył się w Katowicach. W czwartek uczennice zwiedziły kopalnię srebra w Tarnowskich Górach, a w piątek zmierzyły się z testem z podatku dochodowego od osób  fizycznych i ustawami o doradztwie podatkowym. Do części ustnej zakwalifikowała się Paulina, która ostatecznie zajęła siódme miejsce w Polsce (w roku 2013 podobną lokatę zajęła Natalia).

Czytaj całość

Młodzi lubią PITY!

mlodzi lubia pityW dniach 18 i 19 marca 2014 roku uczniowie klasy II TEK (technik ekonomista) pod opieką pani Małgorzaty Głowackiej i pani Ewy Marcinkowskiej wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez Urząd Skarbowy we Wrześni. Już po raz drugi uczniowie mogli przyjrzeć się z bliska pracy urzędników lokalnego Urzędu Skarbowego, wysłuchać wykładu na temat form opodatkowania działalności gospodarczej oraz zalet elektronicznego przesyłania deklaracji podatkowych. Młodzi ekonomiści ćwiczyli wypełnianie deklaracji podatkowych PIT-36, PIT-37 oraz drukowanie paragonów z kasy fiskalnej - dowodów sprzedaży niezbędnych dla celów podatkowych i reklamacyjnych.

Ekonomiści to bankowcy!

olimpiada-wiedzy-o-bankachW dniach 14 i 15 marca 2014 roku ekonomiści uczestniczyli w eliminacjach centralnych II Olimpiady Wiedzy o Bankach, która odbyła się w Gnieźnie. Hasło przewodnie olimpiady "Oszczędzam - Inwestuję" - uczniowie w piątek rozwiązywali trudny test, a w sobotę wieczorem w Hotelu Feniks odbyła się Gala Olimpiady. Adam Andrzejewski, Kinga Kwiatkowska z klasy IV oraz Izabela Łechtańska, Kinga Maniak z klasy II technik ekonomista przekroczyli wymagany próg 51% i otrzymali tytuł "finalisty olimpiady" - tytuł zwalnia z części pisemnej egzaminu w zawodzie technik ekonomista. Gratulujemy!

Pozdrowienia z Northeim 2014

northeim 2014Witamy :) Już dwa tygodnie minęły od naszego przyjazdu do Northeim. Każdy z nas poznał swoje miejsce praktyk oraz ludzi, z którymi pracuje. Zostaliśmy przydzieleni do różnych instytucji. Monika Dankowska i Rafał Prusak odbywają swoje praktyki w Starostwie Powiatowym Landkreis Northeim. Swoją pracę mają podzieloną na cztery etapy - każdy tydzień w innym dziale. Uczestniczą w wyjazdach oraz kontrolach. Patrycja Kubiak i Daria Malewicz zostały przydzielone do Gutenberg Realschule. Jest to szkoła średnia, w której można zdobyć określony zawód.

Czytaj całość

Uczennice ZSP najlepsze z wiedzy o podatkach

konkurs wiedzy o podatkach miniaturkaDnia 13 marca 2014 roku w auli Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu odbyła się IV edycja Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach, organizowana przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych. Tematem przewodnim w tym roku był podatek dochodowy od osób fizycznych. Uczennice kl. II TEK (technik ekonomista) znalazły się w gronie stu najlepszych w Wielkopolsce. W końcowej klasyfikacji pierwsze miejsce zajęła Paulina Machińska, która w nagrodę otrzymała notebook, natomiast II miejsc zajęła Natalia Dąbek zdobywając konsolę PS3.

Czytaj całość

Wyjazd na praktyki do Northeim

praktyki zagraniczne wyjazdW niedzielę 2 marca 2014 roku grupa 5 uczennic (Marta Jackowska, Paulina Kosmala, Monika Dankowska, Patrycja Kubiak, Daria Malewicz) i 2 uczniów (Rafał Prusak, Marcin Dobiecki) z klasy III TEK (technik ekonomista) wyjechała do Niemiec na praktyki zawodowe. Będą tam przebywać do 28 marca i pracować w niemieckich firmach i instytucjach w ramach swoich 4-tygodniowych praktyk zawodowych. Zostali wybrani w nagrodę za swoje bardzo dobre wyniki w nauce.

Czytaj całość

Olimpiada Przedsiębiorczości

olimpiada przedsiebiorczosciUczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych zakwalifikowali się do eliminacji okręgowych IX Olimpiady Przedsiębiorczości, które odbędą się 6 marca 2014 roku w Poznaniu. Tematem przewodnim tegorocznej edycji olimpiady jest własna firma.

Uczestnikami etapu okręgowego są uczniowie klasy III TEK (technik ekonomista): Daria Wróblewska i Paweł Pietryga oraz klasy II TEK (technik ekonomista) Aneta Pankros. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

IV Wielkopolski Konkurs Wiedzy o Podatkach

kidpUczennice Zespołu Szkół Politechnicznych zakwalifikowały się do eliminacji okręgowych konkursu wiedzy o podatkach, które odbędą się 13 marca 2014 roku w Poznaniu. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest podatek dochodowy od osób fizycznych. Uczestniczkami szczebla okręgowego są uczennice z klasy II TEK (technik ekonomista): Natalia Dąbek, Julita Hęś, Edyta Jaskuła, Angelika Kolbertowicz, Paulina Machińska, Patrycja Nowak, Weronika Orłowska, Sandra Pachala i Anna Szczudlak. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

II Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Bankach

olimpiada-wiedzy-o-bankach14 marca 2014 roku w Gnieźnie odbędą się okręgowe eliminacje centralne Olimpiady Wiedzy o Bankach, do której zakwalifikowało się aż czworo uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych: Adam Andrzejewski, Kinga Kwiatkowska, Izabela Łechtańska i Kinga Maniak. 

Celem Olimpiady Wiedzy o Bankach jest podniesienie jakości nauczania podstaw przedsiębiorczości, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży zagadnieniami dotyczącymi produktów bankowych, rozwijanie umiejętności racjonalnego gospodarowania własnymi oraz powierzonymi środkami pieniężnymi, a także odpowiedzialnego zaciągania zobowiązań finansowych.

Scenariusz lekcji - rozmowa kwalifikacyjna

logo publikacjaRozmowa kwalifikacyjna (rozmowa wstępna, ang. interview) jest pierwszym osobistym kontaktem pomiędzy pracodawcą a potencjalnym pracownikiem. Zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną to połowa sukcesu. Oznacza to, że pracodawcy zleży na zatrudnieniu kandydata, którego zaprosił, musi jednak zweryfikować jego kwalifikacje i kompetencje zawodowe oraz sprawdzić, czy ma on wystarczająco dużą motywację do pracy.

Scenariusz do pobrania kliknij tutaj!

Czytaj całość

XXVII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

olimpiada wiedzy ekonomicznejJuż 10 stycznia 2014 roku uczniowie będą mieli okazję reprezentować naszą szkołę w XXVII Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej. Zmierzą się z zadaniami zamkniętymi wielokrotnego wyboru oraz z zadaniami z podstaw ekonomii. Napiszą też wypracowanie na temat hasła przewodniego. Olimpiada jest organizowana przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne i stanowi jedną z bardziej prestiżowych olimpiad przedmiotowych w Polsce.

Czytaj całość

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap