Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wiosna w ZSP już powitana! I to jak?

wiosna w zspUczniowie klasy I TM (technik mechanik) w piękne przedwiosenne przedpołudnie dotarli rowerami do Śnieżycowego Jaru. Jest to jedna z największych przyrodniczych atrakcji Wielkopolski a znajduje sie zupełnie niedaleko od Wrześni. Wystarczy wsiąść w pociąg do Poznania, dojechać do stacji Poznań Wschód, tam przesiąść się w szynobus w kierunku Wągrowca, wysiąść w Murowanej Goślinie – a stamtąd rowerem już żabi skok do wsi Starczanowo, nieopodal której, w głębi lasu, rozciąga się kilkunastohektarowy biały dywan z przedwiosennych kwiatów – śnieżyc właśnie.

Takich miejsc w Polsce jest zaledwie kilka, stąd Snieżycowy Jar jest nie lada atrakcją przyciągającą tłumy turystów. Chłopaki z technikum mechanicznego zdążyli w ostatnim momencie, bo już następnego dnia dnia nastąpiło załamanie pogody a do tego rozpoczęły się ćwicznia artyleryjskie na biedruskim poligonie. Śnieżycowy Jar, rozpostarty na lini strzałów, został zamknięty na dwa tygodnie. Po ponownym otwarciu.... pozostanie oczekiwanie do przyszłego roku, bo po kwitnących śnieżycach nie będzie już nawet najmniejszego śladu. Na szczęście został na zdjęciach. Patrzcie i zazdrośćcie...!

GALERIA:

 

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap