Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wycieczka do Milicza

miliczDnia 23 maja 2014 roku uczniowie z klasy I TB (technik budownictwa) odbyli wycieczkę do Milicza, do zakładu firmy Xella. Dzięki markom takim jak Ytong, Hebel i Silka, Xella jest największym światowym producentem betonu komórkowego i cegieł silikatowych, zaś dzięki marce Fermacell ma znaczący udział w produkcji płyt gipsowo-włóknowych. Ponadto Xella produkuje również płyty przeciwpożarowe pod marką Aestuver oraz mineralne płyty izolacyjne pod marką Multipor. 

Podczas Dni Otwartych Ytong w fabryce w Miliczu mieliśmy możliwość zaobserwowania cyklu produkcyjnego bloczków z betonu komórkowego - od łączenia surowców, do foliowania palet. Produkcja w polskich zakładach Ytong spełnia nie tylko standardy jakości, ale jest również przyjazna dla środowiska (odbywa się w sposób bezodpadowy). W programie Dni Otwartych Ytong znalazł się także pokaz murowania z bloczków Ytong prowadzony przez wykwalifikowanego instruktora. Uczniowie mogli zobaczyć (a nawet samodzielnie się przekonać), jak szybko i dokładnie muruje się ściany z tego typu materiałów.

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”


PM 1
PM 2.5
PM 10
25
38
44
2019-10-22 13:59:02

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap