Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wycieczka do Milicza

miliczDnia 23 maja 2014 roku uczniowie z klasy I TB (technik budownictwa) odbyli wycieczkę do Milicza, do zakładu firmy Xella. Dzięki markom takim jak Ytong, Hebel i Silka, Xella jest największym światowym producentem betonu komórkowego i cegieł silikatowych, zaś dzięki marce Fermacell ma znaczący udział w produkcji płyt gipsowo-włóknowych. Ponadto Xella produkuje również płyty przeciwpożarowe pod marką Aestuver oraz mineralne płyty izolacyjne pod marką Multipor. 

Podczas Dni Otwartych Ytong w fabryce w Miliczu mieliśmy możliwość zaobserwowania cyklu produkcyjnego bloczków z betonu komórkowego - od łączenia surowców, do foliowania palet. Produkcja w polskich zakładach Ytong spełnia nie tylko standardy jakości, ale jest również przyjazna dla środowiska (odbywa się w sposób bezodpadowy). W programie Dni Otwartych Ytong znalazł się także pokaz murowania z bloczków Ytong prowadzony przez wykwalifikowanego instruktora. Uczniowie mogli zobaczyć (a nawet samodzielnie się przekonać), jak szybko i dokładnie muruje się ściany z tego typu materiałów.

GALERIA

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”


edziennik


Zdalne lekcje


Office365


Procedury ZSP


Projekt: Nauka - to lubię!


Projekt: Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego – stawiamy na kształcenie fachowców!


Code for Green


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo mLegitymacja


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap

 

dkms