logo_finał_siatkówka_2023

Drugie miejsce siatkarek ZSP

1 marca 2023 roku w Jarocinie odbył się Finał Rejonu Poznań Teren Wschód w Piłce Siatkowej dziewcząt, w ramach XXIV Licealiady prowadzonej przez SZS “Wielkopolska”. W turnieju udział wzięły cztery zespoły: Września, Trzemeszno, Śrem oraz Jarocin.

Zespół Szkół Politechnicznych z Wrześni reprezentowały:

  1. Maria Owczarczak
  2. Michalina Dyncer
  3. Małgorzata Lewandowska
  4. Marika Krauze
  5. Paulina Kamińska
  6. Zofia Zaworska
  7. Zuzanna Michalak
  8. Aleksandra Dobrzyńska
  9. Yelyzaveta Zapalova

Turniej rozegrano systemem “każdy z każdym”, a wyniki kształtowały się następująco:

ZSP Września – Trzemeszno 2:0 (25:22; 25:23)

ZSP Września – LO Jarocin 0:2 (25:22; 25:23)

ZSP Września – Śrem 2:1 (25:16; 24:26; 15:10)

Ostatecznie uczennice ZSP z Wrześni zajęły drugie miejsce, przegrywając tylko z zespołem LO z Jarocina po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna ze Śremu, a czwarte miejsce zajęło Trzemeszno.

Opiekunem drużyny ZSP we Wrześni jest Anna Pawlak.

Skip to content