Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Tydzień Otwartej Edukacji 2014

tydzien otwartej edukacjiW dniach od 10 do 15 marca obchodzony jest Tydzień Otwartej Edukacji 2014. Jest to czas, w którym instytucje na całym świecie promują otwarte zasoby edukacyjne, projekty związane z ich tworzeniem i wykorzystywaniem, a także skupiają się na zwiększaniu świadomości na temat otwartej edukacji. 

Od kilku lat uczniowie ZSP, z klas kształcących się w zawodzie technik informatyk, tworzą otwarte zasoby w ramach "Wikiprojektu Powiat wrzesiński": opracowują artykuły, wykonują zdjęcia oraz tworzą obiekty graficzne - udostępniając swoje prace na licencjach Creative Commons.

Na zajęciach informatycznych nauczyciele wykorzystują również liczne aplikacje, należące do wolnego i otwartego oprogramowania, pozwalające uczniom legalnie pracować i rozwijać swoje zainteresowania.

oze

 

 

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap