Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

25 urodziny sieci WWW

informatykaDzisiaj szczególny dzień dla informatyków na całym świecie. Dokładnie 25 lat temu - 12 marca 1989 roku - Tim Berners-Lee przedłożył w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN w Genewie projekt sieci ułatwiającej dzielenie się wiedzą między pracownikami tej instytucji. Choć Internet rozwijał się już od końca lat 60. XX wieku, to właśnie wtedy zaczęła powstawać sieć WWW, dzięki której można łatwo i szybko wyszukiwać informacje, sieć która ułatwia komunikację i dzielenie się wiedzą przez ludzi na wszystkich kontynentach. Elementem tej wielkiej sieci jest również serwis internetowy ZSP, stworzony przez uczniów naszej szkoły.

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap