Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Uczestnicy "Wikiprojektu Powiat wrzesiński" na spotkaniu z "ojcem Internetu"

wikiprojekt warszawa mini

4 grudnia 2013 roku na Uniwersytecie Warszawskim uczniowie klasy III ATI i IV ATI (technik informatyk) wzięli udział w wykładzie "Vint Cerf - Internet: wczoraj, dziś i jutro". Wykład poprowadził sam Vint Cert - jeden z twórców Internetu.

Po wykładzie Vintowi Certowi i pozostałym gościom spotkania zaprezentowane zostało pięć najlepszych projektów programu "Szkoła z klasą 2.0". Wśród nich znalazł się realizowany pod kierunkiem pana Rafała M. Sochy "Wikiprojekt Powiat wrzesiński".

Vint Cert nazywany jest "ojcem Internetu". Jako pracownik DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) w latach 1976-1982 Cert odegrał kluczową rolę w opracowaniu protokołu TCP/IP, który jest podstawą działania dzisiejszego Internetu. Jest także współtwórcą pierwszego komercyjnego rozwiązania dla poczty elektronicznej oraz rozwoju Internetowej Korporacji ds. Nadawania Nazw i Numerów (ICANN). Obecnie Vint Cert pracuje między innymi nad projektem Internetu międzyplanetarnego, który ma być standardem komunikacji we wszechświecie. Jest jednym z wiceprezesów Google, gdzie piastuje stanowisko Chief Internet Evangelist. Jest laureatem nagrody prezydenta Stanów Zjednoczonych National Medal of Technology oraz brytyjskiej królowej Elżbiety II, najwyższych odznaczeń przyznawanych za osiągnięcia techniczne.

Więcej informacji na stronie Centrum Edukacji Obywatelskiej.

GALERIA:

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”


PM 1
PM 2.5
PM 10
25
38
44
2019-10-22 13:59:02

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap