Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

RoboDay 2014

logo RoboDay 20146 czerwca 2014 roku grupa uczniów klasy I BTI i II ATI (technik informatyk) pod opieką pana Pawła Grześkowiaka wzięła udział w IX edycji RoboDay 2014 na Politechnice Poznańskiej. Głównym punktem programu były wyścigi robotów typu Line Follower. Uczniowie mogli zapoznać się z budową tego typu robota, poznać zastosowanie drukarek 3D, zobaczyć przykładowe wydruki 3D, posłuchać prelekcji na temat robota pirotechnicznego. Uczniowie brali także udział w zajęciach laboratoryjnych, gdzie poznali metody programowania robota. Na koniec posłuchali prelekcji "Nauczanie kreatywności".

Czytaj całość

Galileo Masters

esnc1429 maja 2014 roku uczniowie klas kształcących się w zawodzie technik informatyk mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z absolwentem szkoły z 2002 roku, panem Hubertem Bartkowiakiem - fizykiem, informatykiem, znawcą przemysłu kosmicznego oraz wykorzystania i eksploracji przestrzeni kosmicznej. Okazją do spotkania była prezentacja konkursu European Space Navigation Competition (ESNC), w skrócie Galileo Masters.

Czytaj całość

Bez nienawiści

no hateCzy słyszeliście kiedyś o mowie nienawiści? Pod tym hasłem kryją się wszelkie wypowiedzi, ale także filmy, piosenki, rysunki - które obrażają i poniżają innych ze względu na cechy częściowo lub całkiem od nich niezależne. Chodzi o cechy takie, jak religia, narodowość, orientacja seksualna, płeć, niepełnosprawność, wiek, przynależność do jakiegoś zawodu... Nasz szkolny blog informatyczny zdobył kolejną odznakę w programie "Szkoła z klasą 2.0". Nasi uczniowie przyłączyli się do międzynarodowej kampanii przeciwko mowie nienawiści - NO HATE  - i potwierdzili przestrzeganie kodeksu tej akcji. Więcej o odznace...

ZSP na Konferencji Wikimedia Polska 2014

wikimedia 2014Tradycyjnie w maju odbywa się doroczna Konferencja Wikimedia Polska, spotkanie mające na celu wymianę doświadczeń użytkowników biorących udział w tworzeniu projektów Wikimedia oraz osób związanych z problematyką wolnego oprogramowania, dostępu do wiedzy w tworzącym się społeczeństwie informacyjnym, jak i twórców działających na rzecz wolnej kultury. W tegorocznej edycji, która przez trzy dni odbywała się w hotelu Mercure w Poznaniu, udział wzięli również uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych.

Czytaj całość

Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe

logo praktykiW dniach od 5 do 9 maja 2014 roku klasa III ATI (technik informatyk) brała udział w praktykach laboratoryjnych na Politechnice Poznańskiej, w ramach projektu "Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe". To projekt systemowy realizowany w ramach Priorytetu IX Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Działanie 9.2). Liderem w projekcie jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego, partnerem Politechnika Poznańska. Czas realizacji projektu przewidziano na okres od 1 lipca 2012 do 30 września 2015 roku.

Czytaj całość

Baza lotnicza w Krzesinach

logo Krzesiny29 kwietnia 2014 roku uczniowie klasy I BTI (technik informatyk) wraz z wychowawcą panią Marleną Czyż i panem Jackiem Plutą odwiedzili bazę lotniczą w Krzesinach. Impulsem do tej wizyty było duże zainteresowanie uczniów technikami wojskowymi i systemami lotniczymi, co jest zgodne z profilem tej klasy.

Czytaj całość

Półfinały Net Masters Cup

netmastersTylko jednej drużynie z naszej szkoły udało się awansować do kolejnego etapu konkursu wiedzy o Internecie. Drużyna "Leśne Pszczółki" w składzie: Paweł Słaby, Dawid Pomogier i Jakub Paluch zdobyła 22 punkty i we wtorek 15 kwietnia 2014 roku będzie zmagać się w półfinale konkursu. Do finału zakwalifikują się po 3 najlepsze drużyny z każdego okręgu.

Finał konkursu "Potyczki Informatyczne"

logo konkurs potyczki informatyczneDziś odbył się finał konkursu "Potyczki Informatyczne". W naszej szkole gościliśmy 10 uczestników z następujących szkół: Gimnazjum nr 1 we Wrześni, Gimnazjum nr 2 we Wrześni, Gimnazjum w Otocznej, Gimnazjum w Pyzdrach wraz z ich nauczycielami. Uczniowie zmagali się w rozwiązywaniu testu wyboru składający się z 10 pytań, umieszczonych na platformie oraz 5 zadań otwartych. Konkurs obejmował tematykę: oprogramowanie biurowe, systemy operacyjne, urządzenia techniki komputerowej, algorytmy, strony internetowe.

Czytaj całość

Net Masters Cup

netmastersUczniowie naszej szkoły w dniach 17-21 marca 2014 roku brali udział w konkursie „Net Masters Cup", który jest największym w Polsce i jednym z większych w Europie konkursem wiedzy o Internecie i technologiach informatycznych. Pytania konkursowe dotyczyły m.in. algorytmiki, programowania, baz danych, sieci komputerowych, grafiki komputerowej, podstaw telekomunikacji, sieci społecznościowych, systemów operacyjnych, informatyki gospodarczej i bezpieczeństwa w sieci.

Czytaj całość

Informacja o zastępstwach już w serwisie

zastepstwaZgodnie z przyjętym w Zespole Szkół Politechnicznych Kodeksem 2.0 wdrożona została elektroniczna informacja dla uczniów o zastępstwach. Zastępstwa prezentowane są na poszczególne dni tygodnia, w związku z tym trzeba pamiętać, że jeżeli nie wyświetlają się aktualne informacje, konieczne jest odświeżenie strony lub oczyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki.

Kliknij, aby przejść do strony z zastępstwami!

Wyniki etapu szkolnego "Potyczek Informatycznych"

logo konkurs potyczki informatyczneDziś odbył się etap szkolny konkursu "Potyczki Informatyczne". Do konkursu przystąpiło 64 uczniów z następujących szkół: Gimnazjum nr  1 we Wrześni, Gimnazjum nr 2 we Wrześni, Gimnazjum w Marzeninie, Gimnazjum w Nekli, Gimnazjum w Otocznej, Gimnazjum w Pyzdrach. Uczniowie mieli do rozwiązania test wyboru składający się z 30 pytań, umieszczony na platformie. Test obejmował tematykę: oprogramowanie biurowe, systemy operacyjne, urządzenia techniki komputerowej, algorytmy, strony internetowe.

Czytaj całość

Szkoła z klasą 2.0 - tworzymy materiały edukacyjne

tworzymy materiałyUczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych nie tylko korzystają z różnych materiałów edukacyjnych, ale również je tworzą. Przykładem może być blog "O informatyce z innej strony...", w ramach którego Paweł Ruminkiewicz, uczeń klasy III ATI (technik informatyk), zamieścił m.in. poradniki dotyczące ulepszania szablonów stron internetowych oraz szybkiej edycji wielu zdjęć. Blog został wyróżniony specjalną odznaką przyznawaną przez Zespół "Szkoły z klasą 2.0". Zachęcamy do jego odwiedzania!

Tydzień Otwartej Edukacji 2014

tydzien otwartej edukacjiW dniach od 10 do 15 marca obchodzony jest Tydzień Otwartej Edukacji 2014. Jest to czas, w którym instytucje na całym świecie promują otwarte zasoby edukacyjne, projekty związane z ich tworzeniem i wykorzystywaniem, a także skupiają się na zwiększaniu świadomości na temat otwartej edukacji. Od kilku lat uczniowie ZSP, z klas kształcących się w zawodzie technik informatyk, tworzą otwarte zasoby w ramach "Wikiprojektu Powiat wrzesiński": opracowują artykuły, wykonują zdjęcia oraz tworzą obiekty graficzne - udostępniając swoje prace na licencjach Creative Commons.

Czytaj całość

25 urodziny sieci WWW

informatykaDzisiaj szczególny dzień dla informatyków na całym świecie. Dokładnie 25 lat temu - 12 marca 1989 roku - Tim Berners-Lee przedłożył w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN w Genewie projekt sieci ułatwiającej dzielenie się wiedzą między pracownikami tej instytucji. Choć Internet rozwijał się już od końca lat 60. XX wieku, to właśnie wtedy zaczęła powstawać sieć WWW, dzięki której można łatwo i szybko wyszukiwać informacje, sieć która ułatwia komunikację i dzielenie się wiedzą przez ludzi na wszystkich kontynentach. Elementem tej wielkiej sieci jest również serwis internetowy ZSP, stworzony przez uczniów naszej szkoły.

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap