Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Święto Drzewa i Dzień Krajobrazu

logo DKPaździernik to miesiąc, w którym obchodziliśmy dwa przyrodnicze święta - Święto Drzewa przypadające 10 października oraz Dzień Krajobrazu 20 października. W naszej szkole obie okazje świętowaliśmy wspólnie. Nie zabrakło różnych konkurencji klasowy, a uczniowie wykazali się dużą kreatywnością. Tegoroczne obchodów odbyło się pod hasłem "Drzewa dla zwierząt" oraz "Drzewa w krajobrazie".

Nie mogło zabraknąć dawki wiedzy, nasze rozważania skupione były na pojęciu sylwoterapii bardziej znanej jako drzewolecznictwo. Tradycją kierunku technik architektury krajobrazu jest posadzenie drzewa na terenie naszej szkoły oraz nadanie mu nazwy. Nadmienię, że w latach ubiegłych drzewa były sadzone przez dyrektora szkoły i wicedyrektorów ochrzczone imieniem sadzącego. Nowo posadzone drzewo to śliwa wiśniowa (Prunus cerasifera) klasy 4 TA. Kolejnym punktem obchodów były konkurencje klasowe technikum architektury krajobrazu. Każda drużyna otrzymała pień, na którym musiała stworzyć własną koncepcję oryginalnego drzewa. Różnorodność liści na danym egzemplarzu przerosła wszelkie wyobrażenia.
Nie mogliśmy zapomnieć o zwierzętach. Skupiliśmy się na tych najmniejszych, bez których nie można wyobrazić sobie funkcjonowania świata. Powstały ekohotele i ekodomki dla entomofagów, a następnie zostały zamontowane wśród szkolnej zieleni.
Na zakończenie wykonaliśmy nowe tabliczki z nazwami drzew.

Na stronie naszego FB można było śledzić cykl postów zatytułowany "Motyw drzewa w literaturze" w kolejnych epokach. W ramach lekcji języka polskiego uczniowie wykonali pracę graficzną do utworu literackiego. Spośród prac zostanie wyłoniony zwycięzca w wyniku głosowania, które potrwa do 8 listopada. Zapraszamy do oddawania głosów na https://bit.ly/362RgRF.

GALERIA

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”


edziennik


Zdalne lekcje


Office365


Procedury ZSP


Projekt: Nauka - to lubię!


Projekt: Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego – stawiamy na kształcenie fachowców!


Code for Green


Cyfrowa Szkoła 2020@


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo mLegitymacja


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap

 

dkms