Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Święto Drzewa – 10 października

20200909 164534"O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa,
W brązie zachodu kute wieczornym promieniem,
Nad wodą, co się pawich barw blaskiem rozlewa,
Pogłębiona odbitych konarów sklepieniem."
Leopold Staff
Święto Drzewa jest programem edukacyjnym realizowanym blisko 20 lat przez Klub Gaja. Zgodnie z tradycją lat ubiegłych uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni po raz kolejny przyłączają się do tychże obchodów.

Z tej okazji na terenie naszej szkoły zawsze sadzimy nowe drzewo. Mamy już kolekcję dębów, lipę drobnolistną, ambrowca balsamicznego oraz jabłoń. Każde z drzew ma imię osoby, która je posadziła. Tegoroczny wybór jest jeszcze owiany tajemnicą. Dzięki współpracy z Wydziałem Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu mamy możliwość wysłuchać interesujących i pouczających wykładów.

W tegorocznej akcji nie zabraknie też ciekawych motywów literackich. Tym razem uczniowie naszej szkoły przygotowują prace inspirowane utworami literackimi, w których pojawia się motyw drzew. Prace będą wystawione w październiku w budynku szkoły. Zapraszamy do odwiedzenia facebook.com/architektura.krajobrazu.ZSP, gdzie publikujemy cykl zatytułowany "Drzewa w krajobrazie Wrześni", naszego Instagrama architekturakrajobrazu_zsp oraz obejrzenia prace wykonane przez uczniów.

Wyszukiwarka

Złota Tarcza - Technika

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2021”


edziennik


Zdalne lekcje


Office365


Procedury ZSP


Projekt: Nauka - to lubię!


Projekt: Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego – stawiamy na kształcenie fachowców!


Code for Green


Cyfrowa Szkoła 2020@


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo mLegitymacja


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSP


logo SKS ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap

 

dkms