Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Koszykarze ZSP Września z trzecim miejscem w rejonie

PK Final Rejonu 2020Finał rejonu w koszykówce chłopców w ramach XXI Licealiady po raz pierwszy zorganizowano w hali sportowej użytkowanej przez uczniów ZSP Września. Kilkugodzinny turniej zakończył się sukcesem reprezentantów III LO z Gniezna.

W Finale Rejonu Poznań Teren Wschód w Koszykówce Chłopców, który przeprowadzono w dniu 9 marca 2020 roku udział wzięło pięciu mistrzów powiatów przynależnych do rejonu. W zawodach udział wzięli: Zespół Szkół Politechnicznych Września, III Liceum Ogólnokształcące Gniezno, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 Jarocin, Liceum Ogólnokształcące Śrem, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Środa Wlkp.

Organizatorzy turnieju postanowili, że w początkowej fazie rozgrywki toczyć się będą w systemie każdy z każdym, w dwóch grupach. W pierwszej kolejności na drodze losowania dokonano rozstawienia mistrza rejonu (ZSP Września) i wicemistrza (LO Śrem) z ubiegłego roku. Potem do grup dolosowano pozostałe drużyny. Zgodnie z ustalonym systemem gry, zwycięzcy poszczególnych grup w dalszej części turnieju spotkali się w finale, a zespoły z miejsca drugiego walczyły o 3. miejsce.

Grupa A

1. ZSP Września

2. III LO Gniezno

3. ZSP nr 2 Jarocin

Grupa B

1. LO Śrem

2. CKZiU Środa Wlkp.

Wyniki meczów grupowych

Grupa A

ZSP Września – III LO Gniezno 33:59

III LO Gniezno – ZSP nr 2 Jarocin 40:27

ZSP Września – ZSZ nr 2 Jarocin 49:27

Klasyfikacja Grupy A

1. III LO Gniezno 2 4 99:60

2. ZSP Września 2 3 82:86

3. ZSP nr 1 Jarocin 2 2 54:89

Grupa B
LO Śrem – CKZiU Środa Wlkp. 57:8

Mecz o 3. miejsce

ZSP Września – CKZiU Środa Wlkp. 36:20

Finał

III LO Gniezno – LO Śrem 39:21

Klasyfikacja końcowa turnieju

1. III LO Gniezno

2. LO Śrem

3. ZSP Września

4. ZSP nr 2 Jarocin

5. CKZiU Środa Wlkp.

Turniej przeprowadzono w nowo oddanej do użytku hali sportowej – Zapleczu Dydaktyczno-Sportowym należącym do Powiatu Wrzesińskiego, na którego trybunach mieści się blisko 1000 widzów. Rywalizacja obserwowana była przez liczne grono uczniów ZSP Września. Trzy najlepsze drużyny turnieju oprócz dyplomów otrzymały pamiątkowe puchary ufundowane przez Radę Rodziców przy ZSP Września. Turniej przebiegał w sportowej atmosferze, nie odnotowano kontuzji.

Organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego w ZSP Września: pan Robert Czerniak i pan Przemysław Trubacz.

GALERIA

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”


edziennik


Zdalne lekcje


Office365


Procedury ZSP


Projekt: Nauka - to lubię!


Projekt: Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego – stawiamy na kształcenie fachowców!


Code for Green


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo mLegitymacja


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap

 

dkms