Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Przez wspólną przeszłość – ku teraźniejszości

auschwitz25 października 2019 roku trzydziestoosobowa grupa młodzieży z naszej szkoły, pod opieką pań Marleny Czyż i Anity Rembowicz-Robaszkiewicz, wzięła udział w wyjątkowym projekcie przygotowanym przez Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau "Przez wspólną przeszłość – ku teraźniejszości". W czasie jednego dnia pobytu w Oświęcimiu młodzież odwiedziła Centrum Żydowskie, a w nim mogła zwiedzić jedyną ocalałą synagogę – Chewra Lomdej Misznajod oraz wziąć udział w warsztatach związanych z wystawą "Oszpicin. Historia żydowskiego Oświęcimia".

Uczniowie mieli okazję poznać życie społeczności żydowskiej w Polsce przed II wojną światową, relacje mieszkańców Oświęcimia, Polaków i Żydów. Następnie uczestnicy projektu, prowadzenie przez przewodnika – edukatora, zwiedzili Miejsce Pamięci Auschwitz-Birkenau. Poznali najważniejsze informacje historyczne uzupełnione o relacje byłych więźniów, historię osób, które przeżyły piekło obozu.

Wizyta zakończyła się w Sali Refleksji w Bloku 27. Młodzież wzięła udział w warsztatach podsumowujących projekt, dyskutowała na temat tego, co zobaczyła i  czego doświadczyła, a także zastanawiała się nad najważniejszymi pytaniami jakie stawiane są dzisiaj na temat Auschwitz i Holocaustu.

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”


PM 1
PM 2.5
PM 10
25
38
44
2019-10-22 13:59:02

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap