Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wrzesińskie "Narodowe Czytanie"

logo NC 2019W sobotę, 7 września, w sali Muzeum Dzieci Wrzesińskich odbyła się ósma edycja ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie". Organizatorem spotkania była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wrześni. Wśród osób zaproszonych osób, które w tym roku czytały polskie nowele, znaleźli się pracownicy wrzesińskich urzędów, Straży Miejskiej, Radia Września, nauczyciele, harcerze i uczniowie. Naszą szkołę reprezentowali Małgorzata Pawlisiak i Albert Hofmann z klasy I a TI, oboje czytali fragmenty noweli H. Sienkiewicza pt. "Sachem".

Czytanie poszczególnych nowel odbywało się na przemian ze śpiewaniem pieśni patriotycznych. Na zakończenie wszyscy odśpiewali "Rotę", która wyjątkowo wzruszająco i uroczyście zabrzmiała w murach dawnej polskiej szkoły oraz wpisali się do księgi pamiątkowej. Każdy z uczestników otrzymał książeczkę z nowelą, którą czytał, opatrzoną okolicznościową pieczęcią.

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”


PM 1
PM 2.5
PM 10
3
5
6
2019-09-16 09:59:03

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap