Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Dzień Krajobrazu i Święto Drzewa

logo DK SD4 listopada 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Krajobrazu i Święto Drzewa. Z tej okazji wykład na temat zieleni w pasie drogowym, zagrożeń i problemów z pielęgnacją wygłosiła Pani Agnieszka Szulc z Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu. Gościliśmy również Naczelnika Wydziału Budownictwa, Środowiska i Rolnictwa Urszulę Łabędę ze Starostwa Powiatowego.

Tradycyjnie już od lat sadzimy drzewo na terenie naszej szkoły, aby zaakcentować i podkreślić ten dzień. Tegoroczny gatunek to ambrowiec balsamiczny (Liquidambar styraciflua L.), jedno z najpiękniej przebarwiających się drzew w okresie jesieni. Został zasadzony przez uczniów klas technikum architektury krajobrazu. Kolejnym zaplanowanym zadaniem był konkurs między klasami. Z przeróżnych warzyw powstały obrazy przedstawiające krajobraz. Zwycięzcami tej części w wyniku głosowania została klasa 1TA po gimnazjum. Nadmienię, że wszystkie pracy był bardzo oryginalne, przemyślane, zachwycające i wykonane starannie.

Tegoroczny Dzień Krajobrazu odbywał się pod hasłem "Woda w krajobrazie". Na zakończenie klasy odwiedziły zbiorniki wodne - wód stojących i płynących na terenie Wrześni. Pointą było zwrócenie uwagi na ważną rolę wody i roślinności towarzyszącą dla miasta i mieszkańców.

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”


PM 1
PM 2.5
PM 10
25
38
44
2019-10-22 13:59:02

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap