Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Rogalińskie dęby

logo Rogalin 2019W miniony wtorek klasa I Ap, I TA oraz III TA (technik architektury krajobrazu) wraz z paniami Moniką Idczak, Moniką Sitko oraz Hanną Piątek zwiedzali założenia ogrodowo-parkowe przy Pałacu Raczyńskich w Rogalinie. Sam ogród posiada cech typowe dla założeń barkowych entre cour et jardin (między dziedzińcem a ogrodem) oraz rokokowe. Można tutaj podziwiać strzyżone stożkowo żywotniki, posadzone w szpalery drzewa, a całość ogrodu zamyka kopiec zwany Parnasem.

Przepiękne strzyżone szpalery z grabów stanowią granice parku. W zachodniej części znajdują słynne rogalińskie dęby (dąb szypułkowy - Quercus robur). Nazwa ich pochodzi od trzech braci Lecha, Czecha i Rusa, a ich wiek to ponad 700 lat. Dzięki ingerencji człowieka czyli zastosowaniu podpór oraz wiązań w koronie dwa z nich nadal żyją. Do samego pałacu od bramy główniej wiodą dwie aleje kasztanowo-lipowe.

Tą krótką lekcję historii ogrodów poprzedziła wizyta w pałacu, galerii obrazów oraz powozowni, gdzie mieliśmy małą lekcję historii.

GALERIA

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”


edziennik


Zdalne lekcje


Office365


Projekt: Nauka - to lubię!


Projekt: Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego – stawiamy na kształcenie fachowców!


Code for Green


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo mLegitymacja


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap