Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Rogalińskie dęby

logo Rogalin 2019W miniony wtorek klasa I Ap, I TA oraz III TA (technik architektury krajobrazu) wraz z paniami Moniką Idczak, Moniką Sitko oraz Hanną Piątek zwiedzali założenia ogrodowo-parkowe przy Pałacu Raczyńskich w Rogalinie. Sam ogród posiada cech typowe dla założeń barkowych entre cour et jardin (między dziedzińcem a ogrodem) oraz rokokowe. Można tutaj podziwiać strzyżone stożkowo żywotniki, posadzone w szpalery drzewa, a całość ogrodu zamyka kopiec zwany Parnasem.

Przepiękne strzyżone szpalery z grabów stanowią granice parku. W zachodniej części znajdują słynne rogalińskie dęby (dąb szypułkowy - Quercus robur). Nazwa ich pochodzi od trzech braci Lecha, Czecha i Rusa, a ich wiek to ponad 700 lat. Dzięki ingerencji człowieka czyli zastosowaniu podpór oraz wiązań w koronie dwa z nich nadal żyją. Do samego pałacu od bramy główniej wiodą dwie aleje kasztanowo-lipowe.

Tą krótką lekcję historii ogrodów poprzedziła wizyta w pałacu, galerii obrazów oraz powozowni, gdzie mieliśmy małą lekcję historii.

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”


PM 1
PM 2.5
PM 10
25
38
44
2019-10-22 13:59:02

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap