Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Dzień Ogrodnika 2019

logo Dzień Ogrodnika 2019Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu organizuje corocznie Dzień Ogrodnika. Wykładowcy na tę okazję przygotowują szereg zajęć warsztatowych, tematycznie odpowiadające poszczególnym katedrom. Powitał nas dziekan Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu oraz dr Jolanta Lisiecka wykładem "Kochajmy warzywa".

Po bardziej teoretycznym wstępie czekała część praktyczna, na której uczniowie klasy I TAI, II TAI oraz III TAI mogli posmakować studenckich zajęć - badając przestrzeń w ogrodzie dendrologicznym pod kierunkiem dr. Krzyżaniaka, ocenić żywotność nasion oraz wykonać testy jakości stosowane w nasiennictwie pracowni laboratoryjnej dr Szopińskiej oraz poznali świat owadów i mogli na swoich dłoniach poczuć karaczany madagaskarskie u entomologów.

Na koniec można było skosztować zupy dyniowej.

Po wykładach udaliśmy się do szkółki bylin Dobre Pole. Dzięki uprzejmości właściciela poznaliśmy całą strukturę szkółki, przyjrzeliśmy się bliżej pracy doniczkarki - maszyny, która w ciągu 1 godziny napełnia podłożem blisko 3000 doniczek, podziwialiśmy wiele gatunków i odmian, które mimo jesiennej aury pozostają piękne.

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”


PM 1
PM 2.5
PM 10
25
38
44
2019-10-22 13:59:02

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap