#JA3B Uczniowie ZSP w Kraju Basków

logo Bilbao 2020Uczniowie szkoły branżowej, odbywający praktyki w fabryce Gestamp, przebywali w Bilbao, w Hiszpanii od 25 do 28 lutego 2020 roku, pod opieką pani Katarzyny Graczyk. Młodzież uczestniczyła w projekcie unijnym DRIVES realizowanym przez Gestamp przy współpracy z Uniwersytetem Mondragon w Bilbao. Pięcioosobowe grupy z Polski, Czech, Niemiec, Portugalii oraz Hiszpanii spotkały się, aby realizować projekt pod hasłem "Praca nad lżejszymi, bezpieczniejszymi autami".

Uczniowie zwiedzili dwie nowoczesne fabryki: Mercedes i Gestamp oraz nowoczesną firmę zajmującą się tworzeniem prototypów i testowaniem podwozia i zawieszenia najbardziej popularnych marek aut.

Następnego dnia uczestnicy przebywali w nowoczesnym ośrodku szkoleniowym GTI Gestamp, gdzie wysłuchali interesujących przemówień osób związanych z sektorem motoryzacyjnym, po czym wzięli udział w "burzy mózgów" oraz dyskusji dotyczącej m.in. przyszłości przemysłu motoryzacyjnego, wad i zalet pojazdów elektrycznych i spalinowych oraz umiejętności pożądanych u pracowników przemysłu samochodowego.

Mimo deszczowej pogody i małej ilości czasu wolnego uczniowie odwiedzili przepiękną starówkę w Bilbao nad rzeką Nervion oraz najbardziej rozpoznawalny obiekt i symbol miasta – muzeum Guggenheima.

Młodzież wróciła do Wrześni bogatsza o nowe doświadczenia i znajomości oraz ze świadomością, że nauka języka obcego jest konieczna, jeśli ktoś marzy o pracy dla międzynarodowej firmy i rozwoju zawodowym.

Uczestnicy dziękują panu Tomaszowi Pawłowskiemu z Gestamp, pani wicedyrektor Magdalenie Kosteckiej oraz pani Katarzynie Graczyk za zaangażowanie w przygotowanie grupy do uczestnictwa w projekcie.

Przeczytaj artykuł na stronie internetowej Gestamp...

GALERIA