Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wycieczka przedmiotowa do SSP nr 1

logo wycieczka SPW dniu 28 października 2019 roku uczennice i uczniowie klasy 3 mpr (mechanik precyzyjny) Zespołu Szkół Politechnicznych z opiekunem i pomysłodawcą Władysławem Tyx, nauczycielem Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni, odbyli wycieczkę przedmiotową do Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 we Wrześni. Wizyta miała na celu praktyczne zaprezentowanie zawodowego profilu kształcenia szkoły ponadpodstawowej na przykładzie mechanika precyzyjnego Branżowej Szkoły I stopnia klasy patronackiej firm Gestamp, Volkswagen i Blum.

Na auli szkolnej uczennice i uczniowie z ZSP wraz z opiekunem przygotowali stanowiska do ćwiczeń: pomiarowe, rysunku technicznego, narzędziowe, połączeń rozłącznych, połączeń nierozłącznych, montażu elektronicznego i mechanicznego.

W ramach przedmiotu - doradztwo zawodowe uczennice i uczniowie klasy 8 b wspólnie ze starszymi koleżankami i kolegami mogli spróbować własnych sił w praktyce oraz poznać swoje predyspozycje odnośnie wyboru kierunku kształcenia.

Spotkanie cieszyło dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem zarówno ze strony uczniów Szkoły Podstawowej jak i Zespołu Szkół Politechnicznych. Starsi zaprezentowali swoją wiedzę oraz nabyte umiejętności i podzieli się nimi z młodszymi koleżankami i kolegami .

Wizyta nie doszłaby do skutku, gdyby nie pomoc Pana Dyrektora SSP nr 1 Zbigniewa Dzierżyńskiego i Pani Anny Tamborskiej, którym bardzo serdecznie dziękujemy.

Władysław Tyx

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”


PM 1
PM 2.5
PM 10
25
38
44
2019-10-22 13:59:02

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap