Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Tydzień Edukacji Globalnej

logo DNA telefonW dniach od 25 do 29 listopada 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Edukacji Globalnej. Jest to jedno z założeń projektu "Moja szkoła szkołą humanitarną" realizowanego w bieżącym roku szkolnym pod patronatem Polskiej Akcji Humanitarnej.

Nauczyciele i wychowawcy prowadzili w tym czasie lekcje w oparciu o materiały związane z edukacją globalną, a dotyczyły one m.in. uprzedzeń, stereotypów, nadmiernej produkcji sprzętu elektronicznego i krytycznego postrzegania świata. Uczniowie mieli okazję obejrzeć filmy, uczestniczyć w dyskusji oraz sprawdzić swoją wiedzę poprzez udział w quizie na temat globalnego podejścia do świata i ludzi.

Jednym z elementów podsumowujących wydarzenie był konkurs "Czy znasz DNA swojego telefonu?". Chętni uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne dotyczące produkcji telefonów i związanymi z tym kosztami, nie tylko materialnymi. Najlepszą i najbardziej trafną prezentację przygotowały uczennice klasy I EKp (technik ekonomista), Jagoda Muszkiet i Julia Szczepankiewicz. Gratulujemy!

Przed nami kolejne wyzwania projektowe – już wkrótce "Noc filmowa" oraz "World Cafe"!

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”


edziennik


Zdalne lekcje


Office365


Projekt: Nauka - to lubię!


Projekt: Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego – stawiamy na kształcenie fachowców!


Code for Green


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo mLegitymacja


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap