Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Tydzień z DKSM

logo dkmsMiniony tydzień upłynął w Zespole Szkół Politechnicznych pod hasłem "Tydzień z DKMS – Dawca Szpiku". W ramach akcji w dniu 28 listopada 2019 roku odbyły się spotkania promocyjno-informacyjne dla uczniów klas trzecich, w trakcie których pedagog szkolny pan Piotr Jóźwiak przybliżył uczniom najważniejsze kwestie związane z rejestracją w bazie potencjalnych dawców szpiku oraz sposobami pobierania komórek macierzystych.

Bardzo cennym i ciekawym elementem tych spotkań była możliwość wysłuchania historii wrześnianina, pana Krzysztofa Dąbka, który jest dawcą i uratował życie drugiego człowieka. Pan Krzysztof obalił również mity panujące w społeczeństwie na temat dawstwa szpiku.

Finałem akcji był piątek 29 listopada – dzień rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku. Łącznie zarejestrowało się 24 uczniów i pracowników z naszej szkoły.

W przygotowanie i pomoc w przeprowadzeniu rejestracji zaangażowali się członkowie oraz opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu, dzięki którym akcja przebiegła pomyślnie i zakończyła się sukcesem.

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”


PM 1
PM 2.5
PM 10
25
38
44
2019-10-22 13:59:02

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap