Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Tydzień z DKSM

logo dkmsMiniony tydzień upłynął w Zespole Szkół Politechnicznych pod hasłem "Tydzień z DKMS – Dawca Szpiku". W ramach akcji w dniu 28 listopada 2019 roku odbyły się spotkania promocyjno-informacyjne dla uczniów klas trzecich, w trakcie których pedagog szkolny pan Piotr Jóźwiak przybliżył uczniom najważniejsze kwestie związane z rejestracją w bazie potencjalnych dawców szpiku oraz sposobami pobierania komórek macierzystych.

Bardzo cennym i ciekawym elementem tych spotkań była możliwość wysłuchania historii wrześnianina, pana Krzysztofa Dąbka, który jest dawcą i uratował życie drugiego człowieka. Pan Krzysztof obalił również mity panujące w społeczeństwie na temat dawstwa szpiku.

Finałem akcji był piątek 29 listopada – dzień rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku. Łącznie zarejestrowało się 24 uczniów i pracowników z naszej szkoły.

W przygotowanie i pomoc w przeprowadzeniu rejestracji zaangażowali się członkowie oraz opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu, dzięki którym akcja przebiegła pomyślnie i zakończyła się sukcesem.

GALERIA

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”


edziennik


Zdalne lekcje


Office365


Projekt: Nauka - to lubię!


Projekt: Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego – stawiamy na kształcenie fachowców!


Code for Green


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap