Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wielka niespodzianka. Koszykarze ZSP z mistrzostwem rejonu

PK 22 03 Koszykarze ZSPSporą niespodziankę sprawili koszykarze Zespołu Szkół Politechnicznych, zwyciężając w Finale Rejonu Poznań Teren Wschód w ramach XX Licealiady. Podczas turnieju rozegranego w Jarocinie wrześnianie wygrali wszystkie swoje mecze.

Finał Rejonu Poznań Teren Wschód w Koszykówce Chłopców rozegrano w dniu 13 marca 2019 roku w Jarocinie. Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn, które wcześniej wywalczyły mistrzostwo w swoim powiecie. Po raz pierwszy zdarzyło się tak, że reprezentacja ZSP Września mistrzostwo powiatu wywalczyła niejako awansem. W tym roku szkolnym chęci udziału w mistrzostwach powiatu oprócz ZSP Września nie zgłosiła żadna ze szkół ponadgimnazjalnych. Tym większą niespodzianką była zatem wygrana wrześnian w finale rejonu.

Przed turniejem w drodze losowania uczestniczące w turnieju pięć drużyn podzielono na dwie grupy. Koszykarzom ZSP Września przyszło się mierzyć w tej trzy drużynowej. W pierwszym swoim meczu reprezentanci ZSP Września 36:24 wygrali z ZSP nr 1 Jarocin. W drugim z pojedynków wrześnianie 63:24 pokonali LO Środa Wielkopolska. W meczu finałowym koszykarze ZSP Września 52:33 zwyciężyli z ZSO Śrem.

Klasyfikacja końcowa turnieju
1. Zespół Szkół Politechnicznych we Wrześni
2. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Śremie
3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Gnieźnie
4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie
5. Liceum Ogólnokształcące w Środzie Wielkopolskiej

Reprezentacja ZSP Września zagrała w składzie: Bartosz Czemerys, Aleksander Czyż, Sebastian Jankowiak, Gerard Kaszyński, Jakub Matczak, Aleksander, Piotr Nowak, Damian Rzepka, Hubert Zwolak. Opiekunem drużyny był pan Przemysław Trubacz.

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSP



bip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap