Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Siatkarze ZSP z szansą na powtórzenie ubiegłorocznego sukcesu

PS Finał Rejonu 2019Szansę na ponowny awans do finału wojewódzkiego Licealiady zachowali siatkarze Zespołu Szkół Politechnicznych. Po zwycięstwie w mistrzostwach powiatu wrześnianie nie mieli sobie równych podczas Finału Rejonu Poznań Teren Wschód.

Finał Rejonu Poznań Teren Wschód w Piłce Siatkowej Chłopców rozegrano 12 marca 2019 roku w Jarocinie. Do rywalizacji przystąpili mistrzowie z powiatu gnieźnieńskiego, wrzesińskiego, średzkiego, śremskiego i jarocińskiego. Po losowaniu reprezentanci ZSP Września trafili do dwu drużynowej Grupy A. Pewne pokonanie w stosunku 2:0 siatkarzy z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych z Gniezna zapewniło wrześnianom walkę w finale.

W Grupie B potykały się trzy szkolne reprezentacje. Najlepsi okazali się zawodnicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Jarocina, którzy wyprzedzili Zespół Szkół Ekonomicznych ze Śremu i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ze Środy Wielkopolskiej. Mecz o trzecie miejsce w turnieju zakończył się zwycięstwem 2:0 reprezentantów ZSE Śrem z ZSE-O Gniezno. W pojedynku finałowym siatkarze ZSP Września nie dali żadnych szans przeciwnikom z ZSP nr 2 Jarocin pewnie wygrywając 2:0.

Zwyciężając w finale rejonu drużyna ZSP Września zapewniła sobie miejsce w półfinale wojewódzkim XX Licealiady, który rozegrany zostanie w dniu 23 marca 2019 roku w Rawiczu.

Grupa A
ZSP Września – ZSE-O Gniezno 2:0 (25:17, 25:11)

Grupa B
ZSP nr 2 Jarocin – ZSE Śrem 2:1
ZSE Śrem – CKZiU Środa Wlkp. 2:0
ZSP nr 2 Jarocin – CKZiU Środa Wlkp. 2:0

Mecz o 3. miejsce
ZSE Śrem – ZSE-O 2:0

Finał
ZSP Września – ZSP nr 2 Jarocin 2:0 (25:18, 25:19)

Klasyfikacja końcowa turnieju
1. Zespół Szkół Politechnicznych Września
2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Jarocin
3. Zespół Szkół Ekonomicznych Śrem
4. Zespół Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych Gniezno
5. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Środa Wlkp.

Reprezentacja ZSP Września wystąpiła w składzie: Jakub Kowalczykiewicz, Krystian Stankowski, Konrad Duczkowski, Filip Fibich, Łukasz Kozubiński, Mariusz Rychlewski, Aleksander Hyżorek, Jakub Kubczak, Mateusz Wiśniewski, Wiktor Wąsak (libero). Opiekun drużyny był pan Robert Czerniak.

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap