Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau

logo AuschwitzW piątek 30 listopada 2018 roku kolejna grupa maturzystów ZSP wyjechała do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Opiekunami młodzieży byli panie Justyna Jurkiewicz i Monika Idczak oraz pan Przemysław Borecki. KL Auschwitz był największym z niemieckich obozów koncentracyjnych i ośrodków Zagłady. Dzisiaj to autentyczne miejsce pamięci, w którym następuje konfrontacja z wyobrażeniem "człowieczeństwa". Zwiedzanie muzeum pozostawiło wśród młodzieży smutek, wiele refleksji i zadumę.

Wszyscy uczestnicy byli zgodni, że każdy chociaż raz w życiu powinien zobaczyć to miejsce i nikt nie powinien wychodzić stamtąd biernym. Była to cenna lekcja historii i ważne doświadczenie osobiste.

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”


PM 1
PM 2.5
PM 10
25
38
44
2019-10-22 13:59:02

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap