Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Dzień Międzynarodowy

logo Dzień Międzynarodowy 2019W dniach od 1 do 5 kwietnia 2019 roku odbywa się w naszej szkole trzynasta edycja projektu "Dzień Międzynarodowy". Tegorocznym hasłem przewodnim jest SZTUKA w krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Pod kierunkiem nauczycieli języków obcych uczniowie przygotowali różnorodne gry, zabawy oraz quizy związane z tematem, aby urozmaicić lekcje kolegów i koleżanek. Na korytarzu pojawią się stanowiska z atrakcjami, a nagrodą za prawidłowo rozwiązane zadania będą słodkie pyszności.

Czytaj całość

Konkurs na przebranie

zsp boxZapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w konkursie na przebranie za postać związaną z kulturą krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych (np. z filmu, bajki, komiksu, zespołu muzycznego, celebryta, itp.). Konkurs odbędzie się 1 kwietnia 2019 roku (poniedziałek) na dużej przerwie w holu głównym szkoły. Atrakcyjne nagrody. Serdecznie zapraszamy.

Podsumowanie powiatowych konkursów z języka niemieckiego i francuskiego

logo podsumowanie konkursow 2019W środę 13 marca 2019 roku w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni odbyło się jubileuszowe, bo już dziesiąte, podsumowanie powiatowych konkursów z języka niemieckiego i francuskiego, organizowanych w ramach projektu "Konstruowanie zasad spójności nauczania przedmiotów ogólnokształcących". Wśród nagrodzonych osób znalazło się dwoje uczniów z Zespołu Szkół Politechnicznych.

Czytaj całość

Konkurs leksykalno-gramatyczny z języka angielskiego

konkurs leks ang

Zapraszamy uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych do udziału w konkursie leksykalno-gramatycznym z języka angielskiego, który odbędzie się w dniu 27 marca 2019 roku o godz. 9:30, w sali 108. Wszelkich informacji udzielają nauczyciele przedmiotu.

Spotkanie z native speakerem

logo Native SpeakerDnia 4 marca 2019 roku młodzież z klas IV TI, II TAI, II TM, III TEK i II TI pod opieką pani Katarzyny Graczyk uczestniczyła w spotkaniu z Brytyjczykiem Markiem Andrews. Warsztaty odbyły się w Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Ustawicznego we Wrześni. Gość z hrabstwa Devon w Anglii reprezentował organizację SOL (Sharing One Language), której misją jest wspieranie nauczania i uczenia się języka angielskiego w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. SOL organizuje warsztaty językowe w Wielkiej Brytanii dla młodzieży, dorosłych oraz nauczycieli języka angielskiego.

Czytaj całość

Greckie skarby

logo Grecja 2018W dniach od 29 września do 6 października 2018 roku, w ramach III etapu projektu edukacyjnego "Język obcy w praktyce", grupa uczniów naszej szkoły poznawała uroki Riwiery Olimpijskiej w Grecji, położonej we wschodniej części Macedonii, nad Morzem Egejskim. Region ten słynie z przepięknych, piaszczystych plaż, a także ciepłego morza. Turystów przyciągają tutaj zielone gaje oliwne, niezwykle ciepły klimat, a także gwarne, greckie tawerny.

Czytaj całość

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap