Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Koala – drużynowy konkurs matematyczno-informatyczny

koala

W styczniu 2021 roku rozpoczęła się VIII edycja konkursu KOALA (KOmbinatoryka Algorytmy LogikA), organizowanego przez Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Matematycznego, Wydział Matematyki i Informatyki UAM, Instytut Informatyki Politechniki Poznańskiej oraz V LO w Poznaniu. Rejestracja drużyn już trwa. Zapraszamy chętnych.

Konkurs ma charakter drużynowy i składa się z trzech etapów. W pierwszym należy w czasie trzech tygodni rozwiązać trzy serie zadań i poprzez formularz online odesłać w wyznaczonym terminie odpowiedź. Zawody drugiego i trzeciego etapu dla najlepszych drużyn odbywają się na terenie WMI UAM. Celem konkursu jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży matematyką dyskretną (w tym kombinatoryką) i informatyką (myśleniem algorytmicznym). Zadania konkursowe pobudzają
kreatywne myślenie i zachęcają do poszukiwania oryginalnych i efektywnych rozwiązań. Szczegóły konkursu, regulamin i zadania treningowe znajdują się na stronie www.koala.poznan.pl. Szkolnym opiekunem konkursu jest nauczyciel matematyki pani Magdalena Zajda.

(Logo i oprawę graficzną konkursu opracowała pani Hanna Kuik)

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”


edziennik


Zdalne lekcje


Office365


Procedury ZSP


Projekt: Nauka - to lubię!


Projekt: Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego – stawiamy na kształcenie fachowców!


Code for Green


Cyfrowa Szkoła 2020@


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo mLegitymacja


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap

 

dkms