Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Zielona szkoła

zielona szkola 2019W dniach 20-23 marca 2019 roku 19 uczniów naszej szkoły z klas I TEK (technik ekonomista), I TB (technik budownictwa), IV TE (technik elektronik) wzięło udział w zielonej szkole w Dźwirzynie, pod opieką pani Magdaleny Zajdy i pani Moniki Idczak. W wycieczce uczestniczyli również uczniowie z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 3 we Wrześni oraz Szkoły Podstawowej w Miłosławiu.

Podczas wyjazdu odbywały się warsztaty matematyczne – uczniowie szukali dowodów na istnienie matematyki w życiu codziennym i układali własne zadania oraz rozwiązywali arkusze maturalne z poziomu podstawowego. Odbywały się również wycieczki po okolicy – spacery plażą, ścieżką zdrowia oraz wycieczki edukacyjne i krajoznawcze – latarnia w Niechorzu, muzeum multimedialne w Trzęsaczu, ruiny starego kościoła w Trzęsaczu, Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu (ciekawa lekcja historii), zwiedzanie okrętów ORP „Władysławowo” i ORP „Fala” w Skansenie Morskim w Kołobrzegu.

Mieszkaliśmy w domkach w Ośrodku „Joanna”, gdzie zapewniono nam wygodne warunki do spania i nauki oraz przepyszne jedzenie. Pogoda sprzyjała spacerom i wycieczkom, a dobry humor nas nie opuszczał. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu i z nową energią wrócili w sobotę do Wrześni.

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap