Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Festiwal Matematyki

logo festiwal matematyki 2018Dnia 27 września 2018 roku młodzież ZSP pod opieką pani Moniki Idczak i pani Magdaleny Zajdy miała okazję uczestniczyć w Festiwalu Matematyki, który odbył się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Była to trzecia edycja festiwalu, a tematem przewodnim w tym roku była geometria.

Współorganizatorem wydarzenia był Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Prelegentami Festiwalu byli pracownicy, doktoranci oraz studenci Wydziału Matematyki i Informatyki UAM oraz innych polskich uczelni, a także redaktorzy czasopisma "Delta". W ramach festiwalu mieliśmy okazję wysłuchania wykładów: "Po co matematykowi kredki" oraz "Kwadratura koła", wzięliśmy również udział w warsztatach "Dorysuj co trzeba", zwiedziliśmy bibliotekę wydziału oraz stoiska edukacyjne: origami i robotyki.

Również w ramach Festiwalu Matematyki odbył się finał 40. Konkursu Prac Uczniowskich z Matematyki im. Pawła Domańskiego. Konkurs organizowany przez Polskie Towarzystwo Matematyczne i redakcję "Delty" skierowany jest do młodych ludzi zainteresowanych matematyką, gotowych poświęcić czas i myśli na odkrywanie.

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap