Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Zielona szkoła

zielona szkola 2019W dniach 20-23 marca 2019 roku 19 uczniów naszej szkoły z klas 1 TEK (technik ekonomista), 1 TB (technik budownictwa), 4 TE (technik elektronik) wzięło udział w zielonej szkole w Dźwirzynie, pod opieką pani Magdaleny Zajdy i pani Moniki Idczak. W wycieczce uczestniczyli również uczniowie z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 3 we Wrześni oraz Szkoły Podstawowej w Miłosławiu.

Czytaj całość

Kangur matematyczny

logo kangurKonkurs "Kangur matematyczny" odbędzie się w czwartek 21 marca 2019 roku na 2 i 3 godzinie lekcyjnej w sali 108. Życzymy powodzenia!

Ciąg Fibonacciego

fibonacci pixabay cc0Na zajęciach dodatkowych "Matematyka narzędziem w moim zawodzie", realizowanych w ramach projektu "Nauka – to lubię!", uczniowie uczący się w zawodzie technik budownictwa oraz w zawodzie technik architektury krajobrazu zapoznali się z Ciągiem Fibonacciego. Wykonując doświadczenia – liczenie par królików i przodków trutnia uczniowie odkryli, w jaki sposób powstają kolejne wyrazy tego ciągu. Dodatkowo badali zależności między wyrazami ciągu Fibonacciego konstruując pięciokąt foremny z kolorowej kwadratowej kartki, a następnie wyznaczając stosunek między bokiem pięciokąta i jego przekątną.

Czytaj całość

Półfinał konkursu "Supermatematyk"

logo Supermatematyk półfinał 2019W sobotę 16 lutego 2019 roku uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu wrzesińskiego, którzy przeszli z etapu ćwierćfinału rozpoczęli zmagania w półfinale konkursu matematycznego "Supermatematyk". Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród młodzieży, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz doskonalenie umiejętności matematycznych. Nikt nie żałował wolnego czasu, bo wszyscy mają świadomość jak ważna jest matematyka. Następnym celem uczniów jest finał. Gratulujemy i życzymy dalszego sukcesu matematycznego. Aby poznać wyniki kliknij tutaj!

Czytaj całość

Zajęcia w ramach projektu „Nauka – to lubię!”

ak matematykaNa zajęciach dodatkowych "Matematyka narzędziem w moim zawodzie", realizowanych w ramach projektu "Nauka - to lubię", uczniowie architektury krajobrazu wykonali projekt "Ogród ZSP". W październiku 2018 roku dokonali pomiarów terenu przed szkołą za pomocą tradycyjnej miarki. Następnie doskonalili swoje umiejętności rachunkowe wykonując m.in. obliczenia na kalkulatorze, przybliżanie i zaokrąglania, zamiana jednostek oraz plastyczne wykonując rysunki terenu w skali 1:160 i 1:180.

Czytaj całość

Koala - drużynowy konkurs matematyczno-informatyczny

koalaZapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie Koala organizowanym przez Wydział Matematyki i Informatyki UAM oraz Instytut Informatyki Politechniki Poznańskiej. Celem konkursu jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży matematyką dyskretną (w tym kombinatoryką) i informatyką (myśleniem algorytmicznym). Zadania konkursowe pobudzają kreatywne myślenie i zachęcają do poszukiwania oryginalnych i efektywnych rozwiązań.

Czytaj całość

Supermaturzysta z matematyki

zsp boxZapraszamy uczniów na zajęcia dodatkowe z matematyki w ramach Grantu edukacyjnego "Supermaturzysta Powiatu Wrzesińskiego". Zajęcia będą się odbywać od lutego do kwietnia 2019 roku. W maju na zakończenie projektu uczestnicy przystąpią do próbnej matury z matematyki. Terminy pierwszych zajęć: 1 lutego 2019 roku (piątek), godz. 7:45-8:30, sala 18 – prowadząca pani Monika Idczak; 5 lutego 2019 roku (wtorek), godz. 14:50-15:35, sala 18 – prowadząca pani Magdalena Zajda.

Kangur Matematyczny

logo kangurKolejna edycja konkursu "Kangur matematyczny" odbędzie się w czwartek 21 marca 2019 roku. Wysokość opłaty za udział w konkursie wynosi 9 zł od osoby. Konkurs ma charakter jednorazowego testu, na rozwiązanie którego uczestnicy mają 75 minut.

Regulamin i zasady konkursu: kliknij tutaj 

Instrukcja wypełniania karty: kliknij tutaj

Zapisy u pani Moniki Idczak, do 10 stycznia 2019 roku. Zapraszamy!

Ćwierćfinał konkursu "Supermatematyk"

logo Supermatematyk 2018W sobotę 24 listopada 2018 roku 71 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu wrzesińskiego rozpoczęło zmagania w ćwierćfinale konkursu matematycznego "Supermatematyk". Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród młodzieży, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz doskonalenie umiejętności matematycznych. Nikt nie żałował wolnego czasu, bo wszyscy mają świadomość jak ważna jest matematyka. Następny celem uczniów jest półfinał. Gratulujemy i życzymy dalszego sukcesu matematycznego. Aby poznać wyniki kliknij tutaj!

Czytaj całość

Festiwal Matematyki

logo festiwal matematyki 2018Dnia 27 września 2018 roku młodzież ZSP pod opieką pani Moniki Idczak i pani Magdaleny Zajdy miała okazję uczestniczyć w Festiwalu Matematyki, który odbył się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Była to trzecia edycja festiwalu, a tematem przewodnim w tym roku była geometria.

Czytaj całość

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny

matematyka w obiektywieZachęcamy miłośników matematyki oraz fotografii do udziału w konkursie fotograficznym "Matematyka w obiektywie". Celem konkursu jest budowanie wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką a sztuką fotografii, wspomaganie edukacji matematycznej, myślenia matematycznego. Udział jest bezpłatny i powszechny. Uczestnicy: dwie grupy wiekowe (do i powyżej 20 roku życia). Termin zgłaszania się do 15 listopad 2018 roku. Więcej informacji na stronie: http://mwo.usz.edu.pl.

Matematyka - narzędziem w moim zawodzie

logo Projekt 8.1.2Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zajęciach dodatkowych z matematyki. Tematyka zajęć: wykraczająca poza ramy programowe, dostosowana do wiedzy niezbędnej w danym zawodzie. Metody pracy: aktywizujące, poszukiwawcze, praca z literaturą uniwersytecką, praca przy wykorzystaniu platform edukacyjnych, programów matematycznych, klocków konstrukcyjnych, wspólne wyjścia i bezpłatne wyjazdy na Uniwersytet lub Politechnikę Poznańską.

Czytaj całość

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap