Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Sadzenie lasu "Małpi Gaj"

logo sadzenie drzew 2019

Uczniowie naszej szkoły z klas I TA, II TA (technik architektury krajobrazu) oraz I TM (technik mechanik) wraz z nauczycielami panią Moniką Sitko, panem Jackiem Plutą oraz panią Hanną Piątek uczestniczyli po raz kolejny w akcji organizowanej przy współpracy Zielonej Strony Wrześni i Nadleśnictwa Czerniejewo oraz szkół wrzesińskich. Głównym celem jest odnowienie nasadzeń leśnych, które zostały zniszczone po nawałnicy. Na wstępie leśniczy objaśnił i pokazał prawidłowe metody sadzenie drzew.

Otrzymaliśmy specjalistyczny sprzęt - kostury i torby z sadzonkami - w głównej mierze sosny pospolitej z domieszką dębu szypułkowego oraz graba pospolitego. Po stworzeniu dwu osobowych zespołów wszyscy żwawo ruszyli do pracy.

Duże pochwały należą się naszym uczniom, którym udało się dziś zasadzić ok. 6000 nowych drzew. Brawo! Teraz tylko czekamy na deszcz i las zaczyna rosnąć. Do obsadzenia zostaje jeszcze blisko 200 ha.

GALERIA

 

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”


PM 1
PM 2.5
PM 10
3
5
6
2019-09-16 09:59:03

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap