Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Konkurs plastyczny "Zimowe pejzaże"

konkurs plastyczny MINIZapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "Zimowe pejzaże". Uczestnik może przesłać maksymalnie 3 prace plastyczne o tematyce związanej z krajobrazem, roślinami oraz przyrodą, które pokażą ich piękno w miesiącach zimowych. Na prace czekamy do 15 marca 2019 roku. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów III klasy gimnazjum oraz VIII klasy szkoły podstawowej. Regulamin konkursu do pobrania tutaj.

Kiermasz Bożonarodzeniowy

logo kiermasz BN 201817 grudnia 2018 roku w naszej szkole na dużej przerwie odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Na kiermaszu można było zaopatrzyć się w ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne do dekoracji wnętrz i pyszne pierniczki. Kiermasz pomogły zorganizować klasy technikum architektury krajobrazu wraz z nauczycielami prowadzącymi. Życzymy wszystkim zadowolenia z zakupów oraz pięknych i magicznych Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj całość

Nasza choinka w Galerii Karuzela

choinka miniW miniony piątek w Galerii Karuzela stanęła wyjątkowa choinka - Choinka Darów Natury. Większość ozdób zrobili uczniowie klas technik architektury krajobrazu, a do ich wykonania użyli różne nasiona, ziarna kawy, suszone owoce i kwiaty, a także kule wiklinowe oraz gałązki.

Czytaj całość

Kiermasz Bożonarodzeniowy

logo kiermasz 2018W dniach 17-19 grudnia 2018 roku w naszej szkole, na dużej przerwie, odbędzie się Kiermasz Bożonarodzeniowy, na którym będzie można zakupić dekoracje świąteczne i stroiki wykonane przez uczniów klas architektury krajobrazu. Oprócz dekoracji będzie można zaopatrzyć się w piernikowe słodkości. Serdecznie zapraszamy wszystkich do zakupu.

Choinka Darów Natury

choinka7 grudnia 2018 roku, tj. w najbliższy piątek, zapraszamy wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów do Galerii Karuzela we Wrześni, gdzie będziemy dekorować choinkę. Tegorocznym motywem przewodnim będą dary natury. Do wykonania ozdób użyjemy różnych materiałów pochodzenia naturalnego, np. gałązki, szyszki, orzechy i inne nasiona, wiklinę oraz słomę. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj całość

Jesteśmy w "Przeglądzie Powiatowym"

logo PPUczniowie kształcący się w kierunku technik architektury krajobrazu chcą podzielić się z czytelnikami "Przeglądu Powiatowego" swoją wiedzą i służą poradami ogrodniczymi. Dzięki współpracy z redakcją gazety będziemy mogli cyklicznie pojawiać się na stronach dwutygodnika. W piątek ukazał się pierwszy artykułu "O roślinach cebulowych i ich pielęgnacji" Agaty Makowskiej z IV TA ("Przegląd Powiatowy" nr 280, 23 listopada 2018, strona 13 - kliknij tutaj!). Życzymy miłej lektury.

Nowe drzewa w Parku Dzieci Wrzesińskich

logo drzewa ParkDnia 7 listopada 2018 roku uczniowie z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej technik architektury krajobrazu posadzili 20 wiśni w parku Dzieci Wrzesińskich. Prace przebiegły bardzo sprawnie, uczniowie wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem. Była to dla nich lekcja w terenie jak postępować przy sadzeniu drzew. Nasadzenia odbywają się w ramach projektu Zielona Strona Wrześni. Drzewa zostały zakupione przez gminę Września, inicjatywę wsparło również Starostwo Powiatowe we Wrześni.

Czytaj całość

Warsztaty na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

logo wydz ogrUniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, w ramach współpracy z naszą szkołą, a dokładniej z klasami technik architektury krajobrazu przygotowuje dla uczniów ciekawe warsztaty i wykłady w swoich katedrach. W tym roku podczas wizyty na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu odwiedziliśmy Katedrę Entomologii i Ochrony Środowiska oraz Katedrę Fitopatologii i Nasiennictwa. Wprowadzeni do tematu krótkim, ale interesującym wykładem przystąpiliśmy do wykonania ćwiczeń. Oczywiście nie mogło zabraknąć prawdziwych eksperymentów.

Czytaj całość

Dni Ogrodnika w Gołuchowie

Dni Ogrodnika mini14 września 2018 roku odbył się pierwszy wyjazd edukacyjny w nowym roku szkolnym uczniów klas technikum architektury krajobrazu. Celem  podróży były jubileuszowe XX Dni Ogrodnika w Gołuchowie. Bardzo bogaty program pozwolił każdemu znaleźć coś interesującego. A wybierać było w czym - miłośnicy technologii mogli obejrzeć najnowocześniejsze szklarnie i systemy do uprawy roślin. Osoby, którym bliższe są tematy roślinne, znalazły wiele ciekawych odmian warzyw, owoców i kwiatów.

Czytaj całość

Dożynki powiatowe 2018

dozynki 2018Każdego roku, w pierwszą niedzielę września, odbywają się w powiecie wrzesińskim Dożynki. Tym razem gościliśmy w wyjątkowo pięknym miejscu - w parku przypałacowym w Miłosławiu. Jak zwykle zapewnionych zostało wiele atrakcji, w tym konkurs ekologiczny, który przygotowały i przeprowadziły uczennice oraz nauczycielki technikum architektury krajobrazu. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

Czytaj całość

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap