Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

"Ius civile" dla ekonomistów

logo Ius civile 2019Dnia 17 grudnia 2018 roku uczniowie klasy II TEK (technik ekonomista) spotkali się z radcą prawnym panią Haliną Woźniak-Hendrysiak. Przedmiot "Podstawy ekonomii i prawa" w klasie drugiej dotyczy właśnie zagadnień prawnych (prawo pracy i ubezpieczeń społecznych, prawo cywilne, prawo gospodarcze, prawo postępowania administracyjnego, prawo podatkowe, prawo autorskie i prawo własności przemysłowej). Pani mecenas przybliżyła uczniom podstawowe pojęcia z prawa cywilnego, ciekawie omówiła źródła i zasady tego prawa.

Przedstawiła pojęcie stosunku cywilnoprawnego, podała przykłady pełnomocnictwa, prokury oraz wytłumaczyła takie pojęcia jak domniemanie, ubezwłasnowolnienie, oświadczenie woli czy przedawnienie roszczeń.

To była ciekawa lekcja z prawdziwym radcą prawnym.

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap