Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

W odlewni firmy Volkswagen w Poznaniu

OdlewniaUczennice i uczniowie z drugiej klasy w zawodzie mechanik precyzyjny podzieleni na dwie grupy byli na zajęciach w Odlewni Volkswagen Poznań, pierwsza - w dniu 21 marca 2019 r. pod opieką wychowawcy pana Szymona Ladorskiego, a druga - 5 kwietnia 2019 r. pod opieką pana Władysława Tyxa.

W Odlewni VW mieszczącej się na poznańskiej Wildzie wytwarza się głowice do silników w technologii grawitacyjnej oraz obudowy przekładni kierowniczej w technologii ciśnieniowej. Odlewy wykonuje się dla większości marek koncernu Volkswagen.

Przeprowadzenie zajęć było możliwe dzięki panu Adamowi Wronie, kierownikowi warsztatu szkoleniowego odlewni, a także panu Romualdowi Biegańskiemu. Obu panom, którzy są specjalistami i instruktorami praktycznej nauki zawodu, serdeczne dziękujemy.

Zajęcia miały miejsce w warsztacie szkoleniowym odlewni. Na początku, po wzajemnym przedstawieniu się uczestników, odbyło się przygotowanie teoretyczne.

Następnie, po przejściu do sali warsztatowej, uczestnicy zajęć dobrani z rówieśnikami uczącymi się w zawodzie operator maszyn i urządzeń odlewniczych zabrali się do pracy. Każdy samodzielnie, korzystając ze wskazówek oraz pomocy kolegów z Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu, przygotował ręcznie piaskową formę odlewniczą, które zostały zalane ciekłym stopem aluminium powszechnie używanym w odlewni. Po zakrzepnięciu metalu wybito odlewy z form.

Każdy z uczestników zajęć otrzymał na pamiątkę zawieszkę do kluczy przedstawiającą postać odlewnika zalewającego formę.

GALERIA

 

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”


PM 1
PM 2.5
PM 10
25
38
44
2019-10-22 13:59:02

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap