Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wycieczka do firmy Allflex Polska Sp. z o.o.

logo Allflex 2018W dniu 8 listopada 2018 roku uczniowie klasy I m (mechatronik) pod opieką pana Władysława Tyx, nauczyciela Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni, odbyli wycieczkę przedmiotową do firmy Allflex Polska Sp. z o.o., mającej siedzibę w Psarach Małych. Allflex to światowy lider zajmujący się produkcją i sprzedażą systemów do identyfikacji zwierząt od przeszło 50. lat. W asortymencie można znaleźć produkty zarówno do identyfikacji wizualnej jak i elektronicznej (RFID), rozmaitych gatunków zwierząt.

Fabryka zatrudnia ponad 130 osób, opierając się na wdrożonych normach ISO oraz najnowszych filozofiach zarządzania produkcją. Tłocząc ponad 150 mln detali, wykonuje nadruki laserowe i atramentowe na 70 milionach kolczyków rocznie, dostarczając swoje produkty w różne części świata.

Przed wyjściem do hal produkcyjnych uczniowie obejrzeli prezentację multimedialna opatrzoną komentarzem na temat organizacji firmy i profilu produkcji. Następnie zwiedzili halę produkcyjną, gdzie mogli zobaczyć podczas pracy m.in.: wtryskarki, lasery, suwnice, układy pneumatyczne i hydrauliczne maszyn i urządzeń. Następnie udali się do laboratorium i kontroli jakości, gdzie dokonywane są szczegółowe pomiary m.in. próby wytrzymałościowe i badania struktury pod mikroskopem.

Składamy serdeczne podziękowania dla dyrekcji zakładu za umożliwienie wizyty uczniów, a w szczególności pani Joannie Woelke - Administration Dyrektor oraz panu Kamilowi Grzymek - kierownikowi działu kontroli jakości, który oprowadzał młodzież.

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap