Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Wycieczka do firmy Meramont S.A. we Wrześni

logo Meramont 2018Dzięki uprzejmości pana Tomasza Wolnego, dyrektora produkcyjno-technicznego, 29 października 2018 roku uczennice i uczniowie klasy: III mpr (mechanik precyzyjny) pod opieką pana Władysława Tyx pomysłodawcy wyjazdu, nauczyciela Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni, odbyli wycieczkę przedmiotową do firmy Meramont S.A. we Wrześni.

Firma zajmuje się produkcją pulpitów sterowniczych oraz obudów maszyn dla przemysłu okrętowego i pozostałych gałęzi przemysłu metalowego, wytwarza zbiorniki do płynów, olejów i paliw oraz konstrukcje stalowe dla motoryzacji m.in. do autobusów firmy Solaris. Świadczy usługi w zakresie projektowania, kompletowania i montażu produktów własnych, jak i tych wykonywanych na podstawie dokumentacji klienta.

Celem wycieczki było zaznajomienia młodzieży z procesami produkcyjnymi w firmie produkcyjno-usługowej działającej na rynku od pięćdziesięciu lat, stosującej najnowocześniejsze maszyny z zakresu obróbki numerycznej: obróbka laserowa blach i profili - laserem 3D, gięcie blach i profili - krawędziarką numeryczną, perforacja blach, spawanie ręczne i robotem spawalniczym oraz malowanie proszkowe.

GALERIA

Wyszukiwarka

Złota Tarcza Techniak 2020

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni jest w gronie najlepszych techników w Rankingu PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”


edziennik


Zdalne lekcje


Office365


Projekt: Nauka - to lubię!


Projekt: Rozwój szkolnictwa zawodowego na terenie powiatu wrzesińskiego – stawiamy na kształcenie fachowców!


Code for Green


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo mLegitymacja


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap