VI Ogólnopolski Konkurs Informatyczny "InfoSukces"

logo Infosukces15 marca 2019 roku uczniowie Stanisław Roszkowiak, Bartosz Adamczyk z klasy III TI (technik informatyk), oraz Szymon Szelest i Jan Łopatka z klasy I TAI (technik informatyk) pod opieką pana Witolda Michalaka po zakwalifikowaniu się, wzięli udział w II etapie Konkursu Informatycznego "InfoSukces", organizowanego przez Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej, który odbywał się w pracowniach informatycznych politechniki w Łodzi.

Po rozwiązaniu testu składającego się z 20 pytań zamkniętych, nastąpiła przerwa w której uczniowie i nauczyciele-opiekunowie wysłuchali wykładu na temat dronów, zorganizowany przez wykładowców i studentów Politechniki Łódzkiej.

Po ogłoszeniu wyników II etapu, finałowe zmagania młodych programistów odbyły się na politechnice tego samego dnia. Do finału (III etap) przeszli Stanisław Roszkowiak i Bartosz Adamczyk. Finał polegał na rozwiązaniu problemu, w którym było trzeba wykorzystać środowisko programowania wizualnego Scratch.

Ogłoszenie laureatów i finalistów nastąpi w kwietniu, podczas uroczystej gali, na której zostaną rozdane nagrody dla zwycięzców konkursu. Uczniom gratulujemy sukcesów!

GALERIA