Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Finał VI edycji "Potyczki Informatyczne"

logo konkurs PI 20194 kwietnia 2019 roku odbył się w naszej szkole finał VI edycji konkursu "Potyczki Informatyczne" dla uczniów szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną. Konkurs odbywał się dwuetapowo.

Czytaj całość

VI Ogólnopolski Konkurs Informatyczny "InfoSukces"

logo Infosukces15 marca 2019 roku uczniowie Stanisław Roszkowiak, Bartosz Adamczyk z klasy III TI (technik informatyk), oraz Szymon Szelest i Jan Łopatka z klasy I TAI (technik informatyk) pod opieką pana Witolda Michalaka po zakwalifikowaniu się, wzięli udział w II etapie Konkursu Informatycznego "InfoSukces", organizowanego przez Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej, który odbywał się w pracowniach informatycznych politechniki w Łodzi.

Czytaj całość

Zawody drugiego stopnia VIII Olimpiady Medialnej

olimpiada medialnaPięcioro uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych z klas technik informatyk: Marcin Jasiecki (kl. I TI), Patrycja Milczarek (kl. II TI) oraz Jakub Nowaczyk, Stanisław Roszkowiak i Oskar Wąsiewicz (kl. III TI), wzięli udział w zawodach drugiego stopnia VIII Olimpiady Medialnej, które odbyły się 26 lutego 2019 roku. Olimpiada, organizowana przez Fundację Nowe Media, ma na celu kształcenie świadomych obywateli społeczeństwa informacyjnego oraz sprawdzenie szeroko pojętych kompetencji medialnych. W ramach zawodów uczniowie rozwiązywali test oraz odpowiadali na kilka pytań otwartych. Wszystkim młodym medioznawcom życzymy awansu do kolejnego etapu!

Nauka programowania w Pythonie

logo poziom4 lutego 2019 roku gościliśmy w naszej szkole twórców środowiska do nauki programowania w języku Python. Zostało ono stworzone przez zespół specjalistów z UAM w Poznaniu. Aplikacja pokazuje sposoby rozwiązywania różnych algorytmów w sposób zarówno obrazkowy, jak i tradycyjnego programowania. W zajęciach pokazowych udział wzięli uczniowie z klasy I TI (technik informatyk). W najbliższym czasie będziemy testowali aplikację i zgłaszali uwagi do jej twórców.

Czytaj całość

Potyczki Informatyczne - 6 edycja

logo konkurs potyczki informatyczneRusza 6 edycja konkursu "Potyczki Informatyczne" dla szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi, z gminy Września, Miłosław, Pyzdry, Nekla i Kołaczkowo. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Politechnicznych. Szczegóły w regulaminie - kliknij tutaj! Zgłoszenia dokonują wyłącznie opiekunowie do 28 lutego 2019 roku na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Przewidziano cenne nagrody. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Zaprojektowali znaczki pocztowe na 100. rocznicę Powstania Wielkopolskiego

znaczekUczniowie klas II TI i II TAI (technik informatyk), na zajęciach z jednostki modułowej "Stosowanie technik graficznych i multimedialnych" przygotowali projekty znaczków pocztowych, upamiętniających 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W trakcie prac uczniowie korzystali z historycznych obrazów oraz fotografii, dokumentujących to ważne w naszej historii wydarzenie, dzięki któremu Wielkopolska weszła w skład Rzeczypospolitej, odradzającej się po latach zaborów. 

Czytaj całość

Code for Green

CFROd listopada 2018 roku ruszył w naszej szkole innowacyjny program "Code For Green". Na potrzeby projektu powstała pracownia, w której będą odbywały się zajęcia z ekologii oraz programowania i podstaw elektroniki. Organizatorem projektu jest Fundacja Forum Inicjatyw Społecznych. Uczniowie podczas zajęć w pracowni, w terenie oraz w trakcie wyjazdów na Politechnikę Poznańską oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu będą opracowywali metody oraz urządzenia pomagające chronić środowisko.

Czytaj całość

Etap szkolny III Olimpiady Cyfrowej

olimpiada cyfrowaWe wtorek 20 listopada 2018 roku odbył się etap szkolny III Olimpiady Cyfrowej, której organizatorem jest fundacja Nowoczesna Polska. W konkursie wzięło udział trzynaścioro uczniów z klasy I, II i III TI (technik informatyk). Celem olimpiady jest kształtowanie świadomych użytkowników mediów cyfrowych krytycznych odbiorców informacji, osób które rozumieją język mediów, w sposób przemyślany tworzą swój wizerunek w social mediach, są kreatywni, a także przestrzegają standardów etycznych oraz zasad bezpieczeństwa. 

Czytaj całość

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa 2018

emcbDzięki nauczycielom informatyki, kolejny raz kolejny uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Politechnicznych wzięli udział w European Cyber Security Month. Ta europejska kampania propagująca szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni pozwoliła na przybliżenie młodym ludziom tematyki związanej z niebezpieczeństwami współczesnego świata. Przez cały miesiąc na lekcjach informatyki odbywały się zajęcia podnoszące świadomość na temat cyberbezpieczeństwa i nowoczesnych technologii. Naszym celem było nie tylko przestrzeganie przed potencjalnymi zagrożeniami, ale również promowanie odpowiedzialnego korzystania z sieci.

Noc Naukowców 2018

logo noc naukowców 201828 września 2018 roku młodzież z klasy I TI, I TAI, II TI i II TAI (technik informatyk) pod opieką pana Pawła Grześkowiaka, pani Agnieszki Pol, pani Moniki Idczak i pana Bogdana Murawieckiego wzięła udział w imprezie popularno-naukowej "Noc Naukowców 2018" na Politechnice Poznańskiej. Noc Naukowców to europejska impreza odbywająca się tego samego dnia w całej Europie. Program Nocy Naukowców był skierowany do wszystkich, niezależnie od wieku. Każdy znalazł w nim coś ciekawego dla siebie.

Czytaj całość

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap