Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Jak dobrze nam zdobywać góry!

logo wycieczka Kotlina 2019Dnia 26 maja 2019 roku uczniowie klasy I TEK (technik ekonomista) i I TI (technik informatyk) wyjechali na wycieczkę szkolną do Szklarskiej Poręby, aby zwiedzić Kotlinę Jeleniogórską i jej okolice, a także aby pojawić się w Pradze - stolicy Czech.

Po przyjeździe do miejsca docelowego grupa udała się nad Wodospad Szklarki. Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się do Leśnej Huty, gdzie mogli zobaczyć pokaz wytapiania szkła, a nawet w nim uczestniczyć. Kolejnym etapem była Góra Chojnik w Sobieszowie, gdzie mogli ujrzeć panoramę Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej. Po wszystkich atrakcjach cała grupa udała się do miejsca noclegu, gdzie integrowała się grając w różne gry, a także spędzając wspólnie czas.

Drugiego dnia "informatycy i ekonomiści" pojechali do Pragi. W stolicy Czech uczestnicy zwiedzili takie miejsca jak Hradczany, Zamek Praski, Katedrę Świętego Wita oraz Most Karola. Cała grupa zadowolona wróciła do miejsca noclegu, gdzie czekała na nich smaczna obiadokolacja.

Wieczorem wspólnie śpiewaliśmy piosenki przy akompaniamencie gitar (pani Agnieszka Pol i Paweł Kapela), co zapewniło niesamowitą atmosferę.

W ostatni dzień uczniowie wraz z nauczycielami pojechali do Karpacza, gdzie mieli zajęcia edukacyjne na terenie ośrodka edukacyjnego Karkonoskiego Parku Narodowego, a później wyjazd do Świdnicy, gdzie mogli zwiedzić Kościół Pokoju, który zrobił niemałe wrażenie na uczestnikach.

Wielkie podziękowania dla organizatorów i opiekunów wycieczki, bez których ta wycieczka nie mogłaby się odbyć i nie byłoby takiej miłej i przyjemnej atmosfery.

Opiekunowie: pani Agnieszka Pol, pani Anna Kołodziejczak, pan Piotr Jóźwiak i pan Rafał M. Socha.

Maciej Mierzwiak
klasa I TI (technik informatyk)

GALERIA

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


Szkoła Mistrzów Programowania


logo NPRC


logo ASNS


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap