Zespół Szkół Politechnicznych

im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

Siatkarze Zespołu Szkół Politechnicznych powtórzyli ubiegłoroczny sukces

PS Final chl 2019Finał Wojewódzki XX Licealiady w Piłce Siatkowej Chłopców rozegrano w dniu 10.04.2019 r. w Nowym Tomyślu. W Hali Sportowej Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu do rywalizacji przystąpiły cztery najlepsze szkolne drużyny z Wielkopolski, które prawo udziału w turnieju wywalczyły sobie zajmując wcześniej dwa czołowe miejsca w turniejach półfinałowych. Ze względu na miejsca zajęte w półfinałach rywalizujące drużyny w pierwszym swoim meczu zmierzyły się w systemie na krzyż.

W pierwszym meczu turnieju siatkarze Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych z Poznania zdeklasowali gospodarzy, reprezentantów Zespołu Szkół Nr 2 z Nowego Tomyśla. W drugim z pojedynków zawodnicy Liceum Ogólnokształcącego z Piły w stosunku 2:0 pokonali siatkarzy Zespołu Szkół Politechnicznych z Wrześni. Wyniki meczów półfinałowych nie przyniosły żadnych niespodzianek. Zarówno zespół z Poznania jak i z Piły oparty był w całości na zawodnikach sprowadzonych do tych szkół, którzy na co dzień reprezentują Energetyka Poznań i Jokera Piła.

Wyniki meczów półfinałowych

ZSG-D Poznań – ZS nr 2 Nowy Tomyśl 2:0 (25:5, 25:18)
LO MS Piła – ZSP Września 2:0 (25:13, 27:25)

Pojedynek o zdobycie brązowego medalu był zarówno dla siatkarzy z Wrześni jak i z Nowego Tomyśla tym, o czym wcześniej realnie mogli myśleć. Pierwszy set okazał się bardzo zacięty i dramatyczny. Żadna z drużyn nie potrafiła ustrzec się błędów własnych. W końcówce partii zawodnikom ZSP Września udało się ustabilizować swoją grę, by ostatecznie wygrać 25:23. W drugim secie nie było już wątpliwości kto jest lepszy. Siatkarze ZSP Września zagrali na bardzo wysokim poziomie kompletnie odbierając swoim przeciwnikom ochotę do gry. Partia zakończyła się ich wygraną 25:9.

Mecz o 3. miejsce

ZS nr 2 Nowy Tomyśl – ZSP Września 0:2 (23:25, 9:25)

Pojedynek finałowy XX Licealiady stał na bardzo wysokim poziomie. Pierwszego seta wygrali zawodnicy z Poznania. W drugiej partii grając na przewagi lepsi okazali się siatkarze z Piły. O losie złotego medalu zadecydował tajbrek. W końcówce rozstrzygającej partii lepiej zaprezentowali się poznaniacy i to im w udziale przypadło zdobycie głównego trofeum.

Finał

ZSG-D Poznań – LO SM Piła 2:1 (25:18, 26:28, 15:11)

Klasyfikacja końcowa turnieju

1.ZSG-D Poznań
2.LO SM Piła
3.ZSP Września
4.ZS nr 2 Nowy Tomyśl
Reprezentacja ZSP Września wystąpiła w składzie: Jakub Kowalczykiewicz, Jędrzej Ignasiak, Mateusz Wiśniewski, Konrad Duczkowski, Krystian Stankowski, Filip Fibich, Jakub Kubczak, Mariusz Rychlewski, Wiktor Wąsak (libero)
Opiekun zespołu: Robert Czerniak

Wyszukiwarka

zlota tarcza technika 2015

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni zajęło 2 miejsce w województwie wielkopolskim i 18 miejsce w Polsce w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł
„Złotej Szkoły 2019”

 

edziennik


Projekt: Nauka - to lubię!


logo NPRC


logo kartaSzkolna


logo PDO_ZSPbip
wikipedia cisco

erasmus

czas zawodowcow logo

akademia programowania

  pnwm piosenka milosna

  logo zsptv logo przedsiebiorczy

ZPORR  tasman

kapital ludzki 

4metal

 epuap