Europejski Dom Przyszłości zbudowany

praga37W dniach od 10 do 16 marca 2019 roku grupa młodzieży wraz z nauczycielami uczestniczyła w kolejnej mobilności projektu Erasmus+ "European House of the Future Actually Created by the Students". Tym razem gościła nas Smíchovská Střední Průmyslová Škola w Pradze.

Podczas spotkania dokonano podsumowania prac, które młodzież podejmowała w trakcie trwania projektu oraz wykonano finalne zadania – testowanie modelu domu (przygotowanego wcześniej przez uczniów naszych klas technik budownictwa) pod względem odporności na mróz i opady; zamontowanie ogrodu oraz instalacji elektrycznej, zarówno wewnątrz budynku jak i w ogrodzie.

Trzeba przyznać, iż praca uczennic z klas technik architektury krajobrazu, które wykonały model ogrodu, wzbudziła niemałe zainteresowanie i aplauz wśród pozostałych uczestników spotkania. Byliśmy również gośćmi na Uniwersytecie w Pradze, na wydziale inżynierii oraz wysłuchaliśmy wykładu przedstawiciela firmy TECO, który przedstawił nam nowoczesne technologie z dziedziny automatyki używane w nowoczesnym budownictwie.

Oprócz pracy młodzież wraz z nauczycielami zwiedziła Pragę – gościliśmy m.in. na Wyszechradzie, moście Karola, obejrzeliśmy Zamek Praski na Hradczanach i zmianę warty, katedrę św. Wita, a także w wielu innych, ciekawych i pięknych miejscach, korzystając tym samym ze słonecznej, choć lekko mroźnej pogody. Mieliśmy także okazję skosztowania typowych czeskich potraw – m.in. knedlików oraz smażonego sera.

Mobilność w Pradze była ostatnim już spotkaniem międzynarodowym, w którym uczestniczyli uczniowie i nauczyciele realizujący projekt.

 GALERIA